şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • tifosilerden yine duble beklediğimiz bir yarış olacaktır.
  edit: 18 temmuz saat 16:00 da sıralama turları 19 temmuz 16:10 da ise yarışın yapılacağı yağmur beklentisinin olduğu sezonun üçüncü yarışıdır. yarış öncesinde takımlar klasmanında mercedes 2 yarışta topladığı 80 puanla birinci mclaren 39 puanla ikinci redbull 27 puanla üçüncü sırada yer almaktadır. pilotlar klasmanında bottas 43 puanla birinci hamilton 37 puanla ikinci norris 29 puanla üçüncü sıradadır . inşallah bol sürprizli ve mercedeslerin birinci olmadığı bir yarış görürüz.
 • (bkz: hungaroring)
 • az sonra pilotların piste çıkacağı antreman turları ile başlayacak yarış haftası öncesinde ilaç gibi gelecek bir pist tanıtım videosu için dıklayınız
 • ben geçen iki yarışta bottas'ı hırslı gördüm. sanırım sezonun kısa olma durumu onu ekstra motive ediyor. bu yarışta hamilton'u geçeceğini ve kazanacağını düşünüyorum. pembe mercedesler podyum kovalar ancak red bull'u geçmeleri zor gibi geliyor. albon da bu hafta podyuma çıkabilir diye düşünüyorum. ferrari'ler birbirlerinden uzak dururlarsa puan alırlar.
 • eğer aralarına canımız ciğerimiz verstappen girmezse mercedesler için çok rahat yarış olur. onun dışında bu sezon red-bull, ferrari, racing point, mclaren ve renault arasında tatlı rekabetler izleyeceğiz gibi geliyor bir an önce 5 kırmızı ışık yansın, sönsün ve macaristan grand prix'i başlasın.
 • practice 1 icin konusmak gerekirse ferrari’nin araci diger 2 haftaya göre daha derli toplu gorunuyor ama mercedesler ile aralarinda hala ucurum var. mercedesler ilk iki sira icin kendi aralarinda cekisirler yine. diger takimlar podyum kovalamaya calisir.
 • fp1'de hamilton'ın son turunu seyreden (1.16.003) arabanın diğerlernden ne kadar güçlü olduğunu görür. hamilton özel bir şey bile yapmamış bile.
 • hungaroring'in mercedes, red bull ve mclaren gibi ekiplerin paketlerine ciddi oranda uyum sağladığını söylemeyelim şimdiden. sezonun ilk yarışında racing point' in yağmur performansı red bull ring' te çok kötüydü. yağışlı havalarda çok iyi bir kontrolü olan perez' in neler çektiğini gözlemleme şansımız olmuştu. ancak budape?te' ye döndüğümüzde ıslak zeminde perez' in practice 2 seansını p3 pozisyonunda kapattığını görüyoruz. doğru ayar aralığını yakalamış, ıslak zemine otomobili uydurmuş görünüyorlar. red bull ring' i baz alarak otomobilinin yağış performansının elden geçirilmesi kanaatindeydim, nitekim mekanikerler de gereken dokunuşları yapmış görünüyor. böylece racing point sahip olduğu aerodinamik yapısıyla ve hızıyla hungaroring için güçlü ekiplerden olacaktır.
  ferrari kanadında işler iyice karmaşık hale gelmiş gibi. daha önce hungaroring'in yapısına hiç adapte olamayan ekip geçen sezon hamilton' dan yarış sorunlarına doğru tur yemek üzereydi. fark 50 saniye bandına çıkmıştı. ancak bugün koşulan practice 2 seansında, ıslak zeminde şaşırtıcı şekilde liderliğin vettel' de olduğunu gördük. tabii bu ferrari adına umut vaadetse de çokta önemsenecek bir detay olduğunu düşünmüyorum. en iyi ihtimalle ferrari %60 oranında yağış beklentisi olan yarış günü umulanın bir kaç pozisyon üzerinde finish görür. bu otomobilin yağmur ve pist yapısına ne kadar uyum sağladığıyla alakalı elbette. diğer yandan hangi pilotun kaç litre yakıtla piste çıktığını bilemeyiz. ayrıca bu seansların doğru ayarı yakalamak ve yarış temposunda ki verilerle otomobili pazar gününe hazırlamak olduğunu unutmamak lazım. yani ortada aman aman gelişmiş bir ferrari yok, pilotaj kabiliyetinden doğan ve getirilen güncellemelerden kaynaklanan bir parça kazanç var sadece. bu kazancın boyutunu sıralama seansları ve yarış temposu belirleyecek.
  yarın yapılacak sıralama seansında ferrari q1' e kalmak için zorlayabilecek pakete sahip mi böylece göreceğiz.

  renault ve mclaren bu sezon güzel paketler hazırladığı için heyecanlı yarışlar izlemeye başladık. orta grubun liderlik çekişmesi renault ve racing point arasında olacaktır. mclaren ise ferrari' den boşalan tier 1 koltuğuna kurulmuş durumda. özellikle lando norris uçuyor desem yeridir. bir mercedes es kaza geriye düşer veya dnf olursa bir mclaren kesinlikle podyuma çıkacaktır.
 • şaşırt bizi vettel,şaşırt bizi leclerc!
  en azından son turu görün,bi podyum görün amk dediğim f1 2020 sezonunun takvimdeki 3. yarışıdır
 • yagmurdan dolayi herhangi bir aksaklik/gecikme olmazsa bugunun programi su sekildedir :

  fp3 --» 13:00 - 14:00 s sport
  siralama --» 16:00 s sport