şükela:  tümü | bugün
 • bence direkt 7. olan takım şampiyon ilan edilsin play off sisteminden daha adil olmuş olur.
 • trabzonspor ve göztepe arasındaki 16 puan farkı 90 dakikaya indiren kusursuz bir teklif.
 • (bkz: susun deli konuşuyor konuş deli)

  not: alexspor
 • ligden düşenler ne olacak, 72 maç var deyip onların maçını sayan ancak düşenler için play out düşünmeyen yazar beyanı.
  kalan 8 maç gerekirse 1'er gün arayla 2-3 haftada oynansın.
  aralık 2020'ye kadar süresi var.
 • 5,6,7 ve 8. sıradaki takımların şampiyonlukta ne gibi bir iddiaları, playoff'ta ne gibi bir hakları var merak ediyorum. misal 5. olan takım 4 takımın altına girmiş, liderle arasında 9 puan fark var, geriye de 8 maç kalmış. üstündekilerin kaçı kalan maçlardan puan kaybedecek de sezon boyu bir bok oynamayan bu takım yeterli sayıda maç kazanarak şampiyon olacak? yani bu takım kalan 24 puanı kazanacak ama üst iki sıradaki takım kalan maçlarda 15 puan toplayamayacak. ortada bir iddia yok, hakkaniyet yok, hak gaspı var aksine. sen sezon boyu yat, bir cacık oynama, sonra krizi fırsat bilip kendini playoff'a kaktır. oldu canım. 5. takımı farzı misal verdim, altındaki çöpler için de aynı şey geçerli. şu haliyle kalan maçlarda avrupa kupalarına katılacakları bile şüpheli takımları playoff'a dahil etmek, en azından sivasspor'un 1 senelik emeğini, şampiyonluk veya avrupa iddiasını elinden çalmak demektir.

  ilk 4 dışındaki takımların playoff'a kalmasının hiçbir mantıklı tarafı yoktur.

  bence bu sezon için bundan sonra zaten sikiş dönmez. siz boşa çenenizi yoruyorsunuz. ancak illa bunu düzenleyecek kadar gözünüz dönmüşse yazın yapılacak organizasyonların bile ertelendiği ortamda 8 maç düzenlemek nasıl bir akıl tutulmasıdır? hem de değmeyecek ve hak etmeyen takımlar için. mantığı nedir? ilk 4'e playoff oynat, küme düşmeler için benzer bir organizasyon yap. ortadaki çöplere de boş yere maç yaptırma, otursunlar bi kenarda.

  göztepe'nin liderle arasındaki puan farkı 16, küme düşme hattıyla puan farkı 12. ve siz bu takımın şampiyonluk grubunda yer almasını planlıyorsunuz. niye? sırf feneri beşiktaşı playoff'a kakışlamak için.
 • fenerli kardeşler bi ihtimal diyerek play off'a kendilerini de koyuyorlar*
  kardeşim siz iki takımın katıldığı cumhuriyet kupasında sivasspor'un ardından 2. olmuş ve hiç utanmadan 2.lik kupasını almış takımsınız. başakşehir falan size koyar geçer

  niye kendinize bu kötülüğü yapıyorsunuz :(
 • ligleri neden 8 hafta olarak oynatamıyoruz. onu anlamadım. 3 günde bir maç ile 22 günde 8 hafta tamamlanır. ligler 1 temmuzda başlasa 22'sinde biter.
 • çok afedersiniz ama futbolunun amk.

  millet ölüyor, yarak kürek olaylara kafa patlatmayın.
 • lig mig kalmadı kardeşim. seneye artık.
  (bkz: liverpool-trabzon cünüplüğü)
 • hakikatten fırsat bu fırsat futbolun oynanmadığı para bataklığı olan bu ligi kapatsınlar biz de kurtulalım, önümüze bakalım.