şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul’un ev sahipliği için aday olacağımız spordan sorumlu devlet bakanı murat başesgioğlu tarafından duyurulan olimpiyatlardır.

  2012 yılındaki olimpiyatları londra kazandıktan sonra avrupa’dan üst üste iki şehrin kazanmasının çok zor,hatta imkansız olacağı gerekçesiyle 2016 olimpiyatlarına aday olmamıştık.

  okuduğuma göre yetkililer 2020 için epeyce umutlu.2020 yaz olimpiyatlarına hangi şehrin ev sahipliği yapacağı 2013 yılında belli olacak ve 2013 yılına kadar türkiye’de birçok büyük spor organizasyonu düzenlenecek.yetkililerin söylediğine göre eğer bu spor organizasyonlarına başarıyla ev sahipliği yapabilirsek nihai hedef olan 2020 yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapma şansımız bir hayli artacakmış.

  bir başka okuduğum yazıda ise yerli ve yabancı uzmanların söylediğine göre istanbul’un bir olimpiyat şehri hüviyeti kazanabilmesi için en az 200 milyar dolarlık bir yatırıma ihtiyaç varmış.bu kadar parayı türkiye nereden bulur,bulsa bile bunu olimpiyatlar için harcar mı bilinmez…

  umarım birgün türkiye olarak en önemli hayallerimizden biri olan olimpiyatları gerçekleştirebiliriz.
 • 2013 yılı ortalarında arjantin'in buenos aires kentinde 2020 yaz olimpiyat oyunları'na evsahipliği yapacak ülke açıklanacaktır.uluslararası olimpiyat komitesi evsahipliği için üçüncü dünya ülkeleri ve az gelişmiş ülkeler ile ilgilendiklerini açıklamıştır.
 • büyük ihtimalle ispanya'nın başkenti madrid'te yapılacak olan oyunlardır (şimdilik aday olan kentler: madrid, istanbul, tokyo ve roma.)
 • türkiye aynı sene 2020 avrupa futbol şampiyonası'nı düzenlemeye de adaydır. hani olmaz ya kazara ikisini de birden düzenlemeye hak kazanırsa derin bir hassiktir çekip ne bok yedik lan biz diyecektiir.
 • türkiye'nin yeni spor organizasyonu düzenleme macerası. arada almayı başardığımız organizasyonlar olmakla birlikte olimpiyat, dünya kupası gibi 1. sınıf organizasyonlar bir türlü bize gelmedi. umarım bu sefer doğru işler yaparlar da yaşımı geçmeden bi olimpiyat izleriz.
 • gunumuz sartlari dusunuldugunde, istanbul'un sansinin bu kez cok yuksek oldugu olimpiyatlardir.
 • ...avrupa - uzakdogu - avrupa - amerika - avrupa... dongusu devam ederse madrid, istanbul roma arasinda kalir
  ekonomik sartlarin zorlamasi ispanya ve italya icin eksi bir puan getirebilir ama temcit pilavı* icin asil raakip bakü ve doha olabilir
 • büyük ihtimalle doha'da yapılacak olimpiyatlardır. keşke istanbul'da olsa ama 2020 e kanalistanbul diye bir halt inşaatı varken biz o olimpiyatları hangi şartlarla yapacağız? mantıksız ve plansız yaşamaya devam ediyoruz. he kanalistanbul'un yapılacağına ne kadar inanıyorsam, istanbul'un olimpiyat şansına da o kadar inanıyorum.

  favori doha, please madrid.