şükela:  tümü | bugün
  • inkar edilemez bir diriliştir.

halk tv daima muhalif kesimin medyadaki kalesi oldu bu bir realite, bunu kenara koyalım. gün geldi köşeye sıkıştı, gün geldi birtakım dayanışmalarla daha da güçlendi. bazen diğer kanallar penguen belgeseli yayınlarken smile ":)" içeren kc yazılarıyla güldürdü bizi...

yalan yok yakın zamanda ben de epey eleştirdim. o liberal takım falan monte edilecek gibi oldu falan. (neyse kişileri isim isim anmak hoş olmaz) ama en son öyle bir noktaya gelindi ki, televizyonla bağını çoktan koparmış arkadaşlarım da ben de epeyce bir çevre de ciddi ciddi halk tv yayınlarını youtube'dan takip eder olduk. youtube'dan diyorum çünkü geldiğimiz noktada kimse tv başında bir yayını beklemek istemiyor. bunun da ötesinde hayat şartları buna uygun değil zaten. ama son yayınları girip takır takır izliyorsun, merak ediyorsan eğer... aynı şekilde holdinginden butiğine yandaş kanalların da izlemeleri ortada. halep oradaysa arşın burada buyurun bakalım izlemelere. hayır bunu da geçtim gerçekten bir 'merkezleşmeye' doğru da gitti kanal. yani karamolla da burada konuşuyor, babacan da davutoğlu da...

tabii burada isim vermek gerekir. hem de daha önceleri bir genel yayın yönetmeni yahut ona benzer bir tipin dangalaklığına maruz kalan gürkan hacır, küsmedi, kırılmadı, "halk tv bizim baba ocağımızdır" dedi, yayınlarıyla da gerçekten toz kaldırıyor.

özlem gürses de aynı şekilde. şahsen benim yeni yeni tanıdığım birisi. ama o özenle hazırladığı o yayınları gerçekten çok iyi. ha ben biraz bağrı yanık sol muhalif olarak onda tam aradığımı bulamıyorum dürüst olmak gerekirse... fazla objektif ve bence gerek yok buna sonuçta her şey ortadayken ama neyse. gayet kaliteli işler yapıyor.

ve evet... adamım enver aysever. gerçek bir solcu. "r" onda doğuştan yok. tanrı koymamış öyle bir opsiyon. alayına gider. doğruyu söylemekten imtina etmez. konuklarını sıkıştırır. ideolojisini içselleştirmiş ve ahlakıyla perçinlemiştir. o yüzden inandığını söyler, savunur. ekol olarak ayrıca tiyatrodan, edebiyattan önemli bir damarın son temsilcilerindendir. eyvallahı olmaz kimseye, kolay kolay korkmaz. ve kesinlikle şu konuğun da kendisinin de ayakta olduğu kısa format çok iyi. takdir ediyorum.

tünelin sonuna geldiğimiz ve ışığın görüldüğü şu günlerde, hormonsuz ve hakiki bir amiral gemisi için ne söylesek az ama genel olarak ahval böyle...