şükela:  tümü | bugün
  • yadsınamaz gerçek.

- süleymani'nin öldürülmesi.
    - iran'la amerika'nın kapışması.
    - avustralya orman yangınları.
    - tahran uçak kazasında 176 can kaybı.
    - kenya, burkina faso, nijerya ve somali'de terör.
    - libya karışıklığı.
    - porto riko ve meksika depremleri...

daha bi' hafta oldu lan?! bu nasıl bi' lanettir monacoyum?!
  • sigara paketlerindeki iğrenç değişim ve son günlerde azan homorayidim ile kendini iyiden iyiye hissettiren lanettir. hayır 2020'ye vegas'ta da girmedik ki amınakoyim, alt tarafı şeker pancarı geveleyip karışık meyve suyu içtik. nedir yani?
  • kardeşimin merdivenden düşüp ayağını kırması, geçen gün park halindeki arabama çarpıp kaçanlar sayesinde hissettiğim durum.
  • benim için 31 aralık gecesinden beri domuz gribi ve başka hastalıklarla başladı aq. şubata kdr düzelsem bile mutlu olcam
  • yeni yıl yeni umutlar muhabbeti bu sene de tutmadı
  • 2020'ye gireli henüz bir ay bile olmamışken başıma gelenler sıralı tam liste;

* üç haftadır geçmek bitmek bilmeyen bir bademcik iltihabına yakalandım. viral bir hastalık olduğu için de yapabileceğim hiçbir şey yok, virüs beyin keyfini gözlüyoruz; paşa gönlü ne zaman isterse o zaman geçermiş çünkü. bütün sosyal, günlük ve okul hayatım boka dönmüş durumda ve üstelik final dönemindeyim.

* durduk yerde ve asla mümkün olmayan bir pozisyonda duran arabamıza çarptılar. böylesi bir hastalığın içinde bir de bir haftadır servis işiyle uğraşıyorum.

* tam hastalığa yeni yakalandığım sırada telefonumu düşürüp arka kasasını her zerresine kadar parça pinçik etmiştim ki telefonun arkası tamamen camdı. bilenler bilir; çocuk sahibi olmayan bir insan için evlat acısına eş değer bir durum bu. araya hastalık girince üç haftadır onu da yaptıramadığım gibi bir de üstüne 500 lira istiyorlar. zamanında zaten bu telefona ebesinin nikahı kadar para verip bir de hayvan gibi ımeı kayıt ücreti verdiğim yetmiyormuş gibi bir de şimdi güncel fiyatının neredeyse %12-%20'ne denk gelecek tutarda para ödemek zorundayım. o paraya asgari ücretli bir insan bir hafta evini geçindiriyor amk!!!

şu an için tek duam bir an önce iyileşmek ve artık mümkünse başıma herhangi bir olumsuzluk gelmeden yaşamaya devam edebilmek. bakın abartılı hiçbir isteğim kalmadı artık, kötü bir şey olmasın sadece yeter. 2020 kesinlikle benim yılım değilmiş; kimin yılıysa alsın tepe tepe kullansın!
  • 2020 direk sikişe gelmiş.
    (bkz: 24 ocak 2020 elazığ depremi)
  • 2020 nin amina koyayim

gecen ve gelecek her gunun amina koyayim
  • kapanış: uzaylı istilası
  • 2020 yılının daha ilk ayı tamamlanmadan;

1. kasım süleymani'nin ölümüyle ve iran'ın füze saldırılarıyla 3. dünya savaşına çok yaklaştık diye düşündük.

2. wuhan'dan ortaya çıkan corona virüsü ile daha önce bu çapta görmediğimiz (şehiri komple kapatmak) önlemler alınıp, yayılması engellenmeye çalışan bir hastalık ortaya çıktı.

3. 4 aydır sürmesine rağmen avustralya yangınları üzerine, kum fırtınası ve golf topu büyüklüğünde yağan dolular yüzünden, ortalık kıyamet sonrası film ortamına dönmüş vaziyette.

4. bugün elazığ merkezli 6.8 büyüklüğünde bir deprem oldu, yaralılar ve ölülerimiz var.

yıl kötü başladı, umarım bu kadarıyla kapatırız.