şükela:  tümü | bugün
 • 21-23 mayıs 2021 tarihlri arasında düzenlenecek formula 1 2021 sezonunun 5. yarışı.
 • küçük yaşlarda monaco gp en sevdiğim yarıştı. ancak dar ve bariyerli virajlar nedeniyle araç geçişlerinin çok zor olması yarışı kısır bir noktaya taşıyorken formula 1 takvimi içerisinde sokak atmosferinde pist olmaması bu gp'yi eşsiz kılıyor. önceden çok seviyorken şimdi bu ikilem nedeniyle sevip sevmemekte kararsızım.
 • en kötü yarış olmaya aday yağmur yagmadigi sürece.
 • büyük bir aksilik olmadığı sürece pole pozisyonunu alan kişinin kazandığı yarış. temennim, verstappen'in burada da mercedesleri zorlaması. burada pole almak ve kazanmak psikolojik olarak verstappen'e iyi gelecektir.

  umarım monaco'lu charles leclerc de en azından podyum görür. araç iyileştikçe pilotluğunu daha da iyi gösterecek.
 • kısa bir pist olmasından ötürü, mclaren pole'ü alsa şaşırmam. fakat bu yıl max, pole'ü alacak gibi. tabi lewis faktörünü de unutmamak lazım. yazılı olmayan bir kural vardır f1'de; ortada bir şans varsa, o şans mutlaka lewis'ten yanadır.
 • mazepin'in o yakın duvarlara çarparak aracı pert ettiğini ve kırmızı bayrakları görür gibiyim. beklentinin aksini heyecanlı bol kazalı bir yarış olacak hissi var içimde.
 • (bkz: yuki tsunoda) ve (bkz: mazespin) lakaplı sürücüyü heyacanla seyredeceğim yarış.

  hamilton'un kazanması zor gözüküyor, verstappen favorim, lando norris ise süpriz yapabilir.

  not: hamiltonspor
 • olur da sıralama turlarında mazepin sonuncu değil de kendini 15-16’ya atabilirse yılın en acayip yarışını izleriz. arkasında kalanların yakınlarına da sağlık sigortasından sağlam para kalabilir.
 • bir zamanlar arkasında fernando alonso'yla birlikte tünele girenlerin tünel çıkışında alonso tarafından geçildiği gp.

  şimdilerde tek aksiyon dar virajları alırken ön kanadı kıran dnf olayları. f1'in yatlarla dolu sahil ve milyar dolarlık şehirde en prestijli yarışı olması dışında tabii ki.

  sıralama turunda max önde bitirir, yine bir pit hatası gelmezse bu yarışı alır.
 • 40'dan fazla monaco gp (baştan sona canlı/banttan) izlemiş bir f1 hayranı olarak, monaco pistinin overtake cenneti olmamasından dem vuranları görmek acı veriyor. ispanya gp de overtake cenneti değildir. şasi pistidir. öndekini sağlı sollu sıkıştıralım geçelim istiyorsan, monza, spa, paul ricard, austin, silverstone gibi pistleri izleyeceksin. günümüzdeki araçların yapısı geçişlere çok uygun değil zaten.

  monaco gp, yarım asırdır strateji yarışıdır. bbc'ye yalvar, 1950lerin, 60ların yarışlarını göndersinler sana. muhtemelen sen önde motor var, arkada drs yok, kanat yok vay be demekten bir şey anlayamayacaksın yarıştan.
  bu yarışın sözde favorisi redbull'dur. elbette polü alan yarışı kazanır. yine de erken pitle stratejik hamle yapmak mümkün, çünkü bitmiş lastiklerinizle bile geçilmeyip kazanabiliyorsunuz.