şükela:  tümü | bugün
  • 1 ocak 2021 itibariyle pazarda, kasapta, markette, giyimde,hizmette aklınıza gelebilecek tüm tüketim noktalarında %40 - %50'lere varan zamlar yapılmakta. fiyat arttıkça haliyle zam oranlarına dayalı rakamlarda artmakta.. bu zor günlerde özellikle insanların pandemi ile uğraşırken uğradığı ekonomik sekteye ve durağanlığa rağmen 2020 de yapılan zamların üzerine bir de yeni yıl zamları ile artık içerisinde çıkılmaz bir hal almıştır. en küçük tüketim kaleminden en büyüğüne, en uygun tüketim noktasından en lüks tüketim noktasına varıncaya kadar herşey uçmuş gitmiş. tüm düşüncelere ve inançlara sahip herkesin belki de tek ortak konusu ve derdidir bu. kime değsen, kimi görsen herkes aynı bu konudan şikayet eder olmuş, insanlarımızın beli iyice bükülmüştür. görülen o ki ülkenin pandemi ile uğradığı zarar ülkemiz insanları tarafından ödenmektedir... milletimiz varolsun ne diyelim, yazık...
  • kimlik siyasetinden kafasını kaldırıp sınıf siyaseti yapmaya yanaşmayan kitlenin kaçınılmaz akıbetidir.
  • aaa çok şaşırtıcı zamlar. neden oldu niçin oldu ki acaba? ben hiç beklemiyordum güllük gülistanlık müthiş ülkemizde
  • migros'ta bir şişe tuborg gold'u 14 lira görmemle dumura uğradığım zamlar silsilesi. şaraba yöneldim ve dedim ki bundan sonra birayı eskisi gibi içmeyeceğim.
  • eskiden 1 bira aldığımızda 1 tane de devlete alıp ödeşiyorduk. şimdi 6 lı biradan devlet 1 tanesini bize veriyor, bi de götümüze tekme atıyor.
  • bugün bira grubunda çalışan arkadaş söyledi. bir biradan kendilerine sadece 2 liraya yakın kâr kalıyormuş. düşün artık skişi !
  • başlığın senelik açılması mantıklı olmuş. bu sene buraya çok yazarlar.

henüz yılbaşı itibariyle alışveriş yapmadım. ama ara ara burayı editlemeyi düşünüyorum.
  • dolar düştü ya ondan oldu, eski bakan iyiydi, her ay öbüründen güzel oluyordu, öbür ayda diğerinden iyi oluyordu. adamı çekemediniz