şükela:  tümü | bugün
651 entry daha
 • sebeplerinden biri de faiz arttirimi ile kar marjinin artmasi olan zamlardir. pek bahsedilmemis onu da ben anlatmaya calisayim.

  simdi, 1 milyon liraniz olsa ve bir senelik faize koysaniz 170 bin tl getirecek bugunku oranlarla. risk yok, kaybetme sansi yok, vergisi yok... tertemiz para...

  bu ne demek; 1 milyon lira degerinde isiniz varsa veya yeni is kurmak isteserseniz, vergisi, personel giderleri, hammadde ucretleri cikartiliginda yillik 170 bin tl veya altinda kazanmak hem zarar etmek hem de bosuna risk almak anlamina geliyor.

  boyle bir durumda 100 liraya mal ettigi mali 130 liraya satmak isteyen is sahibine kizabilir miyiz?

  bence kizamayiz cunku hic birsey yapmasa parasi zaten neredeyse 120 lira olacakti.

  sonuc olarak, doviz kurundaki dusus ve borsadaki artis ekonomimiz mukemmel gidiyormus havasi olusturabilir, gel gelelim market fiyatlari ve yasam maliyetleri oyle demiyor.
 • ücrete zam var, ücretten alınan doğrudan dolaylı vergilere de zam var. ülke ithalat cenneti ve türk lirası acınacak halde. olacağı bu...

  anlayacağınız o zamları reyis bey aslında kendine yapıyor. tak abicim, vergiden cızzzz....
 • en büyük gündemimiz olmalıdır, her gün konuşmalıyız bu konuyu.

  her geçen gün yeni zamlar yeni vergiler açıklanıyor ve hala ekonomik krizde değilmişiz gibi davranılıyor. umurlarında değil, biz de tepkisizleştik bıktık artık. en azından gündemde tutmalıyız.

  edit: kadın cinayetlerini gündemde tutunca ne mi oluyor? kaç tane katil bu şekilde yakalandı kaç tanesi salındıktan sonra sıkı bir şekilde takip edilip ilk vukuatlarında tekrar içeri alındı. sosyal medyanın gücünü küçümseyemezsiniz. bir gün ayaklanma yaşanırsa yine en büyük silahımız sosyal medya olacak.

  katılım sağlanabilse yapabileceğimiz en iyi şeyin büyük bir alkol boykotu olduğunu düşünüyorum en çok vergi oradan alınıyor çünkü. fakat olmuyor herkes kendi derdinde, anlaşılabilir kimseyi suçlamıyorum bıktı herkes. en azından bu konuyu gündemden düşürmemek yapabileceğimiz en kolay somut tepki. yapmalıyız.
 • arkadaş biz bu konuyu 2 sene gündemde tutsak ne olacak? adamın umrunda olmadığın için zaten bimde elalemle yarışıyosun.

  o kadar kadın cinayeti var gündemde sonuç ne oluyor sonuç? heriflerin umrunda mı? birbirlerine bok atıp durmakla ego pohpohlamakla meşguller.

  komple ayağa kalkmadığımız sürece daha çok düzerler. 2021 e yeni girdik hele dur şöyle ortalarına gelelim sen o zaman gör maymunlar cehennemini..
 • yağa 10 lira daha kitlemişler.
1 entry daha