şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz yıl biletleri ucuza satışa sunma sebeplerinin, yarışın seyircisiz yapılacağını bildikleri için sadece sempati toplamak ve ilgi yoklaması yapmak amacıyla olduğunu ispatlar nitelikte olmuş bu fiyatlar. nasıl da şov yapıyorlardı değil mi basın toplantılarında?

biletlere zam gelmesi doğaldır fakat böylesine bir zam tek kelimeyle fırsatçılıktır. açık alan tribününe 300 lira vereceğinize beleş tepe bulun veya evde tv yayınından izleyin çok daha mantıklı.
  • 2019'da en ucuz bilet 70 dolar ile çin'deymiş. yani yaklaşık 600 tl.

en ucuz yarışın yarı fiyatına satılmasına rağmen herkese pahalı geliyor. ekonominin durumu bu. tam olarak bu sebeple de yarışları yapamıyoruz.

ayrıca asgari ücrete göre de incelenmiş. en ucuz bileti asgari ücretin yarısı olan ülkelerin yanında da o kadar pahalı durmuyor.

kaynak: https://songelisme.com/…iyatlari-dunyanin-en-ucuzu/

fiyatlar pahalı değil siz fakirsiniz tespiti en azından burada çalışıyor maalesef. insanlar bilet pahalı derken, bilete ayırabilecek bu kadar para kazanamıyoruz diyor aslında.
  • f1 ile alakasi olmayan sosyal medya maymunlarinin ve siyasi yandaslarin bilet alip gidecegi yaris..
    yine de hayirli olsun tabi..
  • yarabbim eğer varsan bı el at, 3 ekime kadar hükümet değişmiş olsun elimizde biralarla izleyelim f1 i ve sikik gül suyu yerine şampanya patlasın amin.
  • kanada gp yerine 11-13 haziran tarihlerinde yapılacak olan gp. gazoz yerine su koyun bari bu sefer de, adamların üstü yapış yapış olmasın.
  • ben de çok gitmek isterdim fakat bu fiyatları görünce - özellikle açık alanın fiyatını - kolamı cipsimi alır ssport plustan’tan 10 lira vererek konforlu şekilde her bir aksiyonu görerek izlerim daha iyi. üstteki bir yazarın dediği gibi türkiye’de hobi sahibi olmak imkansız…
  • yıllarca pistte görev yapmış biri olarak 11,12,13 virajlarına denk gelen tribünden, yani pistin en uzun düzlüğünün bitiminde sağdaki tribünden bilet alınmasını tavsiye ederim. 340'tan 100'lere düşüşü yani en yüksel ve en düşük hızları görebilirsiniz. ayrıca piste en yakın tribündür. aynı zamanda üst sırası start-finish düzlüğünü pit alanını da görür.

edit:dediğim tribün silver 7 tribünü ismini almış.
  • f1’in turk takipcilerinden cok yabanci takipcilerinin sevindigi haberdir. zira biz turkler genel olarak her seyi fikirsiz zikirsiz elestirdigimizden bu normaldir. twitter’daki f1 fanlari simdiden yagmur duasina basladilar bile. pilotlarin 2020’de en iyi gp olarak nitelendirdikleri turkiye gp’si bu sene tam olarak kalici takvime gecmeye cabalamali artik.
  • görsel
    2020 gp icin bilet fiyatlari bu sekildeydi.

görsel
    bu da 2021 gp fiyatlari.
  • biletleri türkiye şartlarına göre pahalı olan gp. ha parası olan yine alıp gidecek, boykot falan hikaye tabii ki. ben de alıp gideceğim. ancak şu açıdan bakmak lazım:

15 eylül 2020 euro kuru: 8.89
    kampanyalı platinum bilet satış fiyatı: 1900 tl & 213 euro

12 temmuz 2021 euro kuru: 10.28
    kampanyalı platinum bilet satış fiyatı: 3300 tl & 321 euro

işte o aradaki 100 euro'luk fark sevgili arkadaşım, sana bana bize sokulan kazıktır bence.