• meb 2022-2023 yılı özel okul zam oranlarını %36.73 ile sınırlandırmış. çok fazla. acaba öğretmenlerine,çalışanlarına bu oranda zam yapacaklar mı? özel okulların çok iyi denetlenmesi lazım. maalesef bir çoğu veli kazıklıyor.
  • %36,73 ile sınırlandırılmasından dolayı özel okulların aradaki farkı yemek ücretlerinden çıkardığı oranlardır. bu sene 4.500 tl aldıkları yemek ücretine önümüzdeki sene için 9.000 tl fiyat biçmişler. eğitim ücreti %36 artarken yemek ücreti iki katına çıkmış. genelde devlet gıda ve kitap gibi kalemlere zam sınırı getirmediğinden özel okullar oralardan velileri düdüklemeyi tercih ediyor. erken kayıt görüşmesine gittiğimizde total rakam ne çıkacak bakalım.
  • 2021-2022 23.000 tl (eğitim+yemek) anaokulu
    2022-2023 42.500 tl (eğitim+yemek) ilkokul 1. sınıf

evet görüyorsunuz anlatmaya gerek yok, yıllık değişim oranı %84
  • bu yıl anaokuluna yıllık 18 bin lira ödedik, seneye ise 38 bin lira imiş.

masraflarınız arttı eyvallah, biz o oranda zam alamadık, yıllık aldığımız zam farkı sadece okuldaki fiyat farkını karşılıyor belki de..

sadece şunu düşünün, siz bizi bitirirseniz biz ayakta kalamazsak, bu çocukları okulunuzda okutamayız, önce bir destek olun biz ayakta kalalım da siz de ayakta kalın, keşke biraz bu şekilde düşünebilseniz.
  • bu dönemde çocuğunu özel okulan gönderen kişi, hakikaten zengindir.
  • eve her konuda uzman hintli doldururum daha hesaplı olur. bu ne lan?
hesabın var mı? giriş yap