• futbol endüstrisi,oynanan oyunu da endüstrileştirip el emeğinden seri üretime geçirdi gibi görünüyor.özellikle avrupa takımlarında görülen fabrikasyon oyuncular buna en doğru örnek olabilir.futbol iyi sporcularla oynanmaya başladı.iyi futbolcularla değil.

kısacası kalite inanılmaz seviyede düşmüş durumda.
  • arap görgüsüzlüğü ve şımarıklığı.
  • meme yok meme
    tanım: meme olmayan dünya kupasıdır.
  • büyüyüp, yaşlanmış olmanız ve hayatınıza futboldan daha başka zevklerin girmiş olmasıdır.
  • mesela şu an oynanan hırvatistan, fas maçı da zevksiz. iki takımda öncelikle kazanmak üzerine bir plan ile sahada değil. aman ha gol falan yer, yenik duruma düşer, yeniliriz kafasındalar. bunun sonucunda da maçlar düşük tempoda, kontrollü bir şekilde devam ediyor.
    ağır favori takımlara karşı böyle oynasın güçsüzler ama denk güçte olanlar ya da aradaki makasın açık olmadığı takımlar keşke sahaya kazanmak için çıksalar.
  • araplar arjantini yenince gayet de zevk verdi. sürprizleri seviyorum.
  • trt ve spikerleridir.

spikerlerin sesi taraftar sesi ve coşkusunun önüne geçiyor.
    at yarışı anlatır gibi maç anlatıyorlar.
  • biz yıldızlar için ekran başına geçerdik. ülkeler için değil. şimdinin yıldızları sönük olunca ekranların parıltısı da azalıyor...
    nerede o eski futbol kahramanları...
  • ister kabul edilsin ister edilmesin bunun sebebi net katar. ayrıca dünya kupası yazın olunca zevkli bence, ki biliyorsunuz kışın olmasının sebebi de katar. hiç o havaya giremedik heves de kalmadı bunun sebebi de katar.
  • maclari trt spikeri anlatimindan degil de yurtdisindan yabanci yayindan izliyorum.
    bu dunya kupasi'nin tek zevk vermeme sebebi bence her bolum basinda iki cocugun gorunup birinin havaya firlattigi sarığın dolanarak kupayi temsili ikonu olusturmasidir. katar dedigin ulke futbol kulturunden pek anlamaz, sen dunya kupasi duzenliyorsun yapsana bir futbolu cagristiran ikon? eski modellerden de mi feyz almadin?

onun disinda bazi guce tapar futbol severlerin "vay efendim arjantin nasil yenilir, vay efendim tunus nasil danimarka'ya kok sokturur" diye hayiflanip camur attigi bir kupa izliyoruz. bal gibi yenilir noldu zoruna mi gitti?
    kupaya camur atacaksan duygusal bunalimlarinla degil somut yorumlarla gel bari de okurken gulmeyelim.
hesabın var mı? giriş yap