şükela:  tümü | bugün
 • chet holmgren'in ikinci sıraya gerilediği draft.

  jabari
  holmgren
  banchero

  bu üçlü march madness'a kadar kesin, marrtan sonra diğer draft sıraları da aşağı yukarı belli olur.
 • lotarya sonucu 2022 seçim sırası belli olmuş drafttır. gecenin kaybedeni % 14 ile en yüksek şanslardan birine sahip olan ama 5 inci sırayı elde eden pistons oldu. ilk 3 seçimin kritik olduğu bir draftta en yüksek şans ile 5’e düşmek de ancak onlara kısmet olurdu. ilk 14 sıra şu şekilde:
  1. magic
  2. thunder
  3. rockets
  4. kings
  5. pistons
  6. pacers
  7. trail blazers
  8. pelicans (via lakers)
  9. spurs
  10. wizards
  11. knicks
  12. thunder (via clippers)
  13. hornets
  14. cavaliers
 • büyük ihtimal alperen şengün - chet holmgren'i beraber izleyemeyeceğiz gibi duran draft.
 • orlando uzun yıllar sonra ilk kez 1 numarayı çekiyor. (en son dwight howard'ı seçebilmişlerdi, 18 yıl olmuş) çok daha ihtiyaçları yok gibi gözükse de jabari smith yükleniyor gibi. olur o çocuk, gider orlando'ya. bunu dememin sebebi thunder'ın hali hazırdaki pokuşevski başarısızlığı; potansiyel olarak aslında "iyi bir rol oyuncusu olabilecek" josh giddey'den de sonra aynı profil olan bir chet holmgren veya banchero seçimi onları biraz sıkıntıya sokabilir. sam priesti scouting ağı çok güçlü bir adam ama onun kredisi bence bu sezon sonunda anlamlı bir çekirdek kurulmazsa bitiyor. roketler ise bu uzun forvet üçlüsünden kendilerine kalan ismi alırlar ve bu durumda banchero sanki houston'a gider gibi gibi... her türlü bu draft onlar için "ok" ama thunder biraz sıkıntıda bence.

  portland'ın rebuilding hikayesi için bu sıralama biraz kötü oldu diye düşünüyorum. eşşekler adam olup sacramento adam olmayacağı için kendilerinin 4. sıra seçimlerinin bir önemi yok. gider pivot ya da oyun kurucu alırlar. şu takımlar içinden "steal" yapabilecek malum ekip spurs ama onlar da biraz kötü gidiyorlar bence son 1 2 senenin seçimlerinde.
 • alperen açısından bakınca bu sene draftta ilk beş sıradan seçilmesi beklenen 5 oyuncudan dördü uzun. tek kısa oyuncunun da hem mevkisi hem de rolü jaylen green'e benzerlik gösteriyor o yüzden buyuk ihtimal houston bir uzun seçecek.
 • eveet, geldik 2022 yılına. geçen sezon ki sınıfla alakalı yanılgılarımız, haklı çıktıklarımız oldu. bu sene çok izleyemedim kolej sezonu ama güvendiğim isimlerin gözlem raporlarını ve bazı oyuncuların maç kasetlerini izleyerek kalbur üstü bir kaç şey yazmak isterim, ama sonra. şimdi bir kaç dedikodu konuşalım. genel olarak jaden ivey üzerinden yürüyen bir gündem var. acayip hızı ve patlayıcılığı şuan takımları çok etkiliyor.

  -okc'nin jaden ivey 'yi 2.sıradan seçmeyi ciddi şekilde düşündüğü söyleniyor. kendisinin 4 ya da 5.sıradan seçilmesi bekleniyordu.

  - trail blazers'ın 7.sırayı nasıl kullanacağı tam bir muamma. bu hakkı bir yıldız oyuncu karşılığında takas edebilecekleri söyleniyor.

  - kings ve okc'nin 2.sıra için takas görüştüğü ve kings'in shai gilgeous-alexander isteği içeren bir teklifle kapı çaldığı söylenmişti ama henüz bir gelişme yok.

  - sınıfın en iyi savunmacılarından biri olarak gösterilen tari eason bazı takımlarla çok kötü çalışmalar gerçekleştirdiği ve bir çok takımın draft listesinde düştüğü söyleniyor.

  - geçtiğimiz sezonu g-league'de geçiren guard/forvet oyuncusu dyson daniels'ın listelerde ciddi yükselişte olduğu, gerçekleştirdiği çalışmalar ve pro day'lerde ki görüşmelerinde son derece olgun, oyun zekası yüksek bir oyuncu olarak değerlendirildiği konuşuluyor. ilk 10'dan seçilmesi kesin gibi. ilk 5 gelir mi? göreceğiz.

  - bu draft'ın bones hyland'ı olabilecek terquavion smith okula geri dönmeye karar verdi.
 • 23 haziranda başlayacak olan seçmeler.
 • bu gece gerçekleşecek organizasyon.
 • vegas oranları son saniyede birinci sıra için banchero lehine dönmüş gözüken draft. 2013 draftından beri ilk sırada kimin seçileceği bu kadar muamma olmamıştır heralde.

  yine de bu kadar gürültü patırtının üstüne 1. jabari 2. chet 3. banchero olur her takım da ihtiyacı olan adamı alır gibi duruyor kanımca.

  bunun dışında alt sıralar için çok fazla takas beklendiği söyleniyor, bekleyip göreceğiz.
 • banchero'nun bir şekilde houston'a katılmamasını umuyorum. yok banchero gelir ama alperen iyi bir yere takas edilir o da olumlu.
hesabın var mı? giriş yap