• erken seçim yapılacak olması halinde kısa sürede gelecek olandır.
  • eğitimine geri dönmek isteyen hevesli öğrenci/ yüksek lisans öğrencileri ile asistanlık eğitimine geri dönmek isteyen hevesli hekimlerinde iple çektiği aftır
  • artık seçim dönemi de yaklaştığına göre heyecanla beklediğimiz aftır.
  • çıkarsa muhtelif sebeplerden ötürü bitiremediğim yüksek lisans derslerime dört elle sarılacağım aftır.
  • bir an önce olması gerekendir.
  • olması gerekir. pandemi süreci yaşanan sıkıntıları sadece 2 dönem ile telafi edemeyen öğrenciler oldu. gerçekten yüksek lisans eğitimi tez aşamasında kalan öğrencilere faydası olacaktır.
  • gündemde tutulması gereken bir konu. baktım en son 2014'te böyle bir af çıkmış. bu ekonomik ve sosyal-psikolojik olarak alt ve orta-alt sınıfın üzerinden tır gibi geçmiş pandemi yüzünden bir çok insanın eğitimi istemeden de olsa yarım kaldı. ayrıca online eğitim sisteminin verimsizliği, bu sisteme hiç ön hazırlık yapılamadan pata küte yarım yapalak, “olduğu kadar işte” geçilmek zorunda kalınması, özellikle belli yaş üzeri öğretmenlerin teknoloji açısından yetersiz kalıp online olmak zorunda kalan eğitimi daha da verimsiz hale getirmesi vs gibi konular yüzünden bir çok öğrenci okulu bırakmak zorunda kaldı. tüm bunlar göz önüne alınarak bu sene bu affın çıkartılması gerektiğini düşünüyorum. aslında ben böyle ancak üçüncü dünya ülkelerinde olan bilmemne affı meselelerine normalde karşıyım ama eh biz de pek gelişmiş bir ülke sayılmayız hatta direkt üçüncü dünya ülkesi haline geldik işte resmen. pek çok ekonomistin de uyardığı gibi pandemi özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde adeta ikinci dünya savaşı etkisi yarattı, bu affı bu sene çıkarmanın tam zamanı. seçim beklenmemeli.

edit: 2018 yılında da çıkmış. https://www.yok.gov.tr/…-iliskin-bilgilendirme.aspx
    ortalama 4 senede bir çıkartılıyorsa bu sene tam zamanı iyice kesinleşti o zaman.
  • bu af çıkar çıkmaz yeşillendirene yemeksepetinden tatlı ısmarlayacağım gelişmedir.

edit: arkadaşlar yemeksepeti üyeliğimi malum sebeplerden sildim. ama olsun af çıksın çözeriz.
  • kaydını sildiren yüksek lisans öğrencileri için de uygulanıp uygulanmayacağını merak ettiğim aftir.
hesabın var mı? giriş yap