şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • kayit sildirenler ile ilgili bir bilgisi olan var mi acaba?
  • yüksek lisans tez aşamasındaydım. azami süreyi doldurduğum için 2019 haziran ayında ilişiğim kesildi aftan yararlanabilir miyim bilgisi olan var mı?
  • içeriğinin nasıl olacağını merak edenler 2018 öğrenci affının içeriğine baksınlar.
    1- kazandığı halde kayıt yaptırmayanlar
    2- kayıt yaptırdığı halde terör hariç türlü sebeplerle kaydı silinenler
    3- kendi rızası ile kaydını silenler
    4- önlisans, yüksek lisans, doktora öğrenimine devam edecek olanlar
    “kaldıkları yerden” devam edecekler.

aklınızdaki özel durumları da öğrenci işlerini arayıp sorun. cahil cahil soru soranlar var, şaşırıyorum.

edit: hukukspor

edit: ben öğrenci işleri değilim, bana sormayın.
  • üniversitede okuduğumuz bölüm kapatılmışsa ne olacak ? diyelim af çıktı ve yararlanmak istiyorum fakat okuduğum bölüm kapanmış durumda ,ben nasıl aftan yararlanacağım.
  • ikinci kez yararlanacağım aftır. ilkinde ders aşamasındaydım teze geçip bıraktım. şimdi tezden başlayacağım. şayet bu gaz geçmezse bu sefer o tezi yazıp kurtulacağım. ha ne geçecek elime orası da ayrı muamma ama olsun 7 sene önce yapmam gerekeni yapmış olmak bir haz sağlar elbet.
  • bu dönem sonunda atıldıysanız atılacaksanız sizi kapsamayabilir 2018 öğrenci affında 18 mayıs 2018'e kadar atılmış olan insanları affetmişler. sıcağı sıcağına atılıp geri dönmeye karşılar nedense önce bir bilgilerini unut bir kaç sene geçsin sonra gel deniyor.
  • henüz atılmadıysanız ama ilerde atılma imkanınız yüksekse o zaman üniversite sizi atmadan siz kaydınızı silin kanundan faydalanmak için.ama ondan önce kanun taslağına bakın daha yasalaşmadan.atıyorum taslakta 30 haziran tarihi itibariyle kaydı silinenler başvurabilir
    vs derse koş bu tarihten önce kaydını sildir.ama taslağı sonradan değişirseler ve seni kapsamazsa bilemem.ytd
  • tez aşamasında öğrenciler atılamaz bu da eklenmelidir.
  • yerleşip kayıt yaptırmayan öğrencilerin şehir değişikliği sebebiyle başka bir üniversiteye kaydı da mümkün olur mu merak ettiğim af.

edit: kaç kişi bu başlığı takip ediyor, yök'ün içinden bildirir gibi şu şöyle olacak bu böyle olacak deyip entry yapıştırıyorsunuz. kaynak neydi lan? emek değil miydi?
  • çıkacak, kaldığınız yerden devam edebileceksiniz, başka şehirde okuma hakkı sunulmayacak.

hesabın var mı? giriş yap