792 entry daha
  • ya amk adam gidiyor hollanda'da , almanya'da 3k euro maaş alıyorlar eviydi gideriydi cebine 1-1,5k kalıyor. aynı adam burda 40-45k maaş alıyor, bence tr'de standartı daha yüksek bu adamın. ben bu furyayı anlamıyorum. he yurtdışına remote çalışıyorsa hayırlı olsun güzel bir hareket.

not: tr'de çalışmıyorum.
  • tr'de 40k alan yazılımcı 3k euro almaz.

2019-2020 mezunları avrupa'da 3k'ya çalışıyor zaten.
  • 3k euro maaşı şirketin grafik tasarımcısının asistanı almıyor hahah. biraz vizyonunuzu genişletin beyler, hayalini bile kuramayacağınız çok acayip paralar dönüyor bu işte. bakmayın yazılımcılar sessiz sakin adamlar, pek belli etmezler ne kazandıklarını.
  • tr'de 40 alan adamın avrupa'ya 5k altinda gelmemesi gerekir. piyasa düşürmeyin lan
  • net 13 bin euro almaniz icin yillik 300 bin euro gelirinizin olmasi gerekir. kuzey avrupa'da yazilimcilar icin boyle bir maas yok. ancak sadece ingiltere'de cok nadir bazi fintech'ler belki stock option olarak verebilir. ve yine kuzey avrupa'da aylik 8000 brut gorece skalanin epey yuksek tarafinda kalir.
    https://www.levels.fyi/…re-engineer/united-kingdom/
  • net 13k maaştan bahsedenler kaynak verirse iyi olur. avrupa'da en yüksek maaşı alan kaymak tabaka faang ve londra'daki amsterdam'daki bazı finans şirketleri. onlara girmek de herkesin harcı değil, birkaç istisnai durumu averaj gibi yazmak insanları yanıltıyor.
244 entry daha
hesabın var mı? giriş yap