şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: sözlükte açılışı 2006'ya dayanan vizyon 2023 başlığı var fakat genel bir başlık. bu sebeple bu eğitim özelinde açılan bir başlık. yeni planlanan ve yeni bakanla hayata geçecek bir vizyon belgesi.

daha önce 15 ekim 2018'de açıklanması planlanan vizyon belgesi 23 ekim 2018 tarihine ertelendi. bu tarihte cumhurbaşkanı erdoğan'ın da katılımıyla birlikte beştepe'de açıklanacak olan vizyon belgesinin adı da ''2023 eğitim vizyonu'' olarak belirtildi. bu belgenin, erdoğan'ın belirttiği tarihi değişimleri ve ziya selçuk'un belirttiği radikal değişiklikleri içermesi bekleniyor.

kaynak
    kaynak 2

vizyon belgesi açıkladığında, daha öncesinde (bkz: 15 ekim 2018 meb vizyon belgesinin açıklanması) başlığına uzun uzadıya yazdığım entry'i buraya taşıyabilir, gelişmelerle birlikte geniş çaplı bir düzenleme yapabilirim. bakalım gerçekten kıyamet kopacak mı? yoksa sayın bakan albayrak'ın haftada bir açıkladığı tarihi ekonomik planlar gibi standart mı olacak? göreceğiz.
  • öğretmenlerin tatilini kısaltıp, bölecek gibi görünüyor gelen haberlere göre. zaten tam gün eğitim ve disiplin yönetmeliğinin bir halta yaramamasıyla biten öğretmenliğin üzerine toprak atılır.
  • sömestr sayısının artması yerinde bir karar olacaktır. 2 yerine 3 sömestr olabilir. ancak eğitim öğretim süresi uzatılır ve yaz dönemine yayılırsa iyice suyu çıkabilir. haziran başına gelmeden 3 kuruşluk akıllarını da buharlaştıran öğrencilerin temmuzda okulda olmalarını düşünmek bile istemiyorum.
    ilkokullarda spor, sanat ve müzik derslerinin de acilen branş öğretmenlerine verilmesi gerekir. çocuklar sınıf öğretmenleriyle hiç bir yeteneklerini geliştirmeden kart tavuğa dönüşüyor ve yetenekler körelip gidiyor.
    bir umutla vizyon belgesini bekliyoruz.
  • yakın zamanda açıklanması beklenen eğitimde izlenecek yeni yol haritasıdır. açıklandıktan sonra buraya edit gelebilir. bu entry kendini imha da edebilir duruma göre.