86 entry daha
  • bugün biraz ekonomi haberleri okudum da 2023 kpss için yapmayan 2024 için asla yapmaz gibi geldi. moralinizi bozmak istemem yine çalışın tabii. ama benim moralim çok bozuldu.
  • emekli olan kadar bile kadro açmayabilirler.
    havuz bitti.
  • yeter amk.
    ne biçim ülke bu yahu? ulan ülkenin yarısı devletten geçiniyor buna can mı dayanır.
    bu kadar memur besleyen bir ülkenin iki yakası nasıl bir araya gelecek.
    emekli, memur bilmem ne derken 30 milyon kelle devletten maaş alıyor.
  • şimdi her şey özelleşsin dersen o sistemde ilk sikilecek göt seninki olur güzel kardeşim. çocuğunu yıllık 400kya özel okula yazdırırsın, hastalandığında en küçük muayene için bir kaç 10k tl ödersin. ilk senin götün sikilir o sistemde tamam mı fucker kardeşim. insanlara kelle derken diğer ülkelerdeki sosyal devlete ve memur sayısına bakmanı öneririm kardeşim. sanki krizi düz memur sade vatandaş getirmiş gibi konuşursan o götünü daha çok sikerler kardeşim. her hıyarım var diyene tuzlukla koşan yarrak kafalı seni.
  • tabi ki öğretmen olmak amacıyla üniversite okumuş her gencin hakkıdır atanıp mesleğine başlamak ama gençler gözünüzü açın biraz... o atama devirleri bitti. şu kadar öğretmen açığı var diyorlar ya, inanmayın. açık maçık yok, son 4 yıldır sadece maaş karşılığı derse giriyoruz, ek ders falan yok. sadece benim okulumda mi diye bakıyorum, yok, her yer aynı durumda. çoğu arkadaşım norm fazlası, sırf benim okulumda 6-7 branşta norm fazlası 10 15 öğretmen var. keza milli eğitimde depoda bekleyen pek çok öğretmen de var, biri izne ayrılınca yerine onları gönderiyorlar. ben bile kaç yılık öğretmenim, batıya tayin isteyemiyorum puanım yetmiyor. onun için öncelikle hoppadanak güzel bi yerde, şehir merkezine falan atanma hayallerinizden vazgeçin. doğuda ücra bir ilçede, köyde giderim çalışırım diyorsanız da allah aşkına atandıktan 1 ay sonra "ay ben çok sıkıldım, burda hiç sosyal hayat yok, vidi vidi da vidi vidi" demeyin.
hesabın var mı? giriş yap