şükela:  tümü | bugün
  • yapılacağı yer hakkında fikir yürütmek her ne kadar saçma da olsa, kıta bazında baktığımız zaman
    1998 avrupa.. fransa
    2002 asya...güneykore-japonya
    2006 avrupa...almanya
    2010 afrika...güney afrika
    2014 güney amerika...brezilya
    2018-2022 biri rusya biri avustralya da yapılsa... 2030'unda 100. yıl şerefine uruguay da yapılacağını varsayarsak.
    2026 muhtemelen bir avrupa ülkesinde yapılacak turnuvadır. ingiltere, portekiz, ispanya, italya, hollanda olabilir bakarsınız türkiye olur.
  • azerbaycan gençlik ve spor bakanı azad rahimov'un, azerbaycan - türkiye ortaklığını gündeme getirdiği organizasyon. eğer türkiye 2020 avrupa futbol şampiyonasına ev sahipliği hakkı kazanırsa bu biraz zor gibi.
  • potansiyel adaylar şu ana kadar meksika, kanada, kolombiya, abd/meksika ortaklığı olarak görünmektedir.
  • %51 ihtimalle 2 - 3 ülke kombinasyonu ile yapılacak olan turnuva. artan maliyetler artık çok az ülkenin tek başına üstleneceği türden.
  • şuanda gencim, dincim ve güzelim. 12 sene sonra yaşlı, yorgun ve çirkin olarak görüşeceğiz senle gelecekteki ben. biliyorum bu yazıyı yazdığım yıllara dönmek istiyorsun çok ama yapacak bir şey yok işine bak. belki de ben öldüm bilmiyorum. neyse o zamanlarda da bir türkiye cumhuriyeti olursa ve dünya kupasına katılırsa türkiye'ye başarılar diliyorum.
  • bir ara türkiye - azerbaycan ortaklığı dedikoduları konuşulan organizasyon. yapılır mı bilmiyorum ama yapılması güzel olur tabi.
  • şenes erzik tarafından türkiye'nin ev sahibi olma ihtimalinin yüksek olduğu söylenen organizasyondur.
  • abd - meksika işbirliğinden bahsediliyor. abd'nin lobi gücü düşünüldüğü zaman bu işi alması kolay gibi gözüküyor.

ilgili haber

tabi sorun olarak bu iki ülkenin de daha önce ev sahipliği yapmış olması var. (hatta meksika 2 kere yapmış).

ayrıca abd'de olacak önümüzdeki başkanlık seçimlerinin de etkisi olacakmış.

iligili haber