şükela:  tümü | bugün
  • kıbrıs türk kesiminin ev sahipliği yapmasını beklediğim yarışma. heh illa siyaseti sokacaz işin içine napalım.
  • 21. yüzyıl, 31 aralık 2100'de biteceğinden bu yüzyılın son eurovision şarkı yarışması olmayacaktır.

edit: esprisine açıldığını düşündüğüm bu başlığın yüzyıl tartışmasına dönüşmüş olması ilginç oldu. ama bu andaval lafı nedir be kardeşim. bildiğin bir şey varsa söyle, doğruysa öğrenelim, yok doğru değilse sen öğren. nedir allah aşkına olayı tartışma ortamına sürükleyerek farklı görüşte bulunanlara andaval demek.

tdk'nın resmi internet sitesinde görebileceğiniz üzere yüzyıl "milat başlangıç alınarak 1-100, 101-200, 201-300 vb. olarak sayılan yüzyıllık dönem" olarak belirtilmiş. buradan anlaşıldığı üzere sonu çift sıfır ile biten yıllar sanıldığının aksine bir üst yüzyıla dahil olmuyor. yani evet, içerisinde bulunduğumuz yüzyıl 31 aralık 2100'de bitecektir ve yine evet, galatasaray uefa kupasını geçtiğimiz asırda kazanmıştır. aynı şekilde google'ın arama butonuna sadece "21. yüzyıl ne zaman başladı" sorusunu yazarsanız yüzyılın 1 ocak 2001'de başladığını öğreneceksiniz. kaldı ki miladi takvimin temsilen sıfır itibariyle başlanıldığı söylense de miladi takvimin ilk günü 1 ocak 1 günü olarak kabul edilir. yani örneğin 14 mayıs 0 diye bir tarih yoktur, çünkü ortada henüz düzenlenmiş bir miladi takvim yoktur. sayısal anlamda sıkıntıların önüne geçmek amacıyla öncelikle temsili olarak sıfır ve sonrasında ise milattan önce kavramları eklenmiştir.

bir şeyin yanlış biliniyor olması gerçekten sorun değil, öğrenilir her şey ama üslup ayrı bir şeydir. düşündüklerini, bildiğini düşündüğün şeyleri uygun bir üslup içerisinde yazman lazım ki dikkate değer olsun. sözlerim tabi ki bir üstteki entry sahibine değil, kendisiyle mesaj yoluyla gayet seviyeli bir şekilde konuşmuş olduk. sözlerim ben ve benim gibileri aşağıdaki şekilde andaval olarak niteleyen arkadaşadır.
  • adam baslik parsellememis, enduljans almis mubarek.
  • hala yüzyıl kavramını anlamayan insanları gösteren yarışma. 21. yüzyıl, 1 ocak 2001 ile başlayıp, 31 aralık 2100'de bitecektir.

evet yeni milenyuma da 1 ocak 2001'de girdik.
  • taşlar ve sopalarla yapılacaktır.
  • hahahahahaha merak ettim de aramaya inandım bu ne lan :d

(bkz: torunlara başlık miras bırakmak)

not: 2102 kapılmamış arkadaşlar. bence düşünün.

(bkz: 2102 eurovision şarkı yarışması)