şükela:  tümü | bugün
  • bugün çektirdiğim diştir. yaklaşık 50 dakika süren yatay gömük 20lik diş operasyonu sonucu dana gibi bir diş çıktı. şimdi ağzım hala uyuşuk ağrı yok ama olacak biliyorum önlem olarak bi apranax fort salladım önceden yerine ulaşsın diye. başka yapılacak şey önerisi olanlar yeşilledirirse sevinirim sözlük.
  • '32 diş gülmek' söylemini gerçekleştirmek için çıkmaya çalışan lüzumsuz şey.

ömürden ömür götüren, ağrı eşiğini yükseltip son noktaya getiren ve lanet bir ağrıya sebep olan gereksiz diştir. 5 yıl içinde iki adet gömülü yirmilik dişini mini ameliyatla aldırmak zorunda kalmış kişilerdenim. an itibariyle(ameliyattan bir hafta sonra) dikişlerini aldırıp o bokumsu dönemi şimdilik atlatmış durumdayım.

henüz yeni karşılaşanlara önerimse çorbayı çok sevin, operasyondan sonra sizi sadece o doyuracak. bu dönemde ağzınıza tat verecek olan tek şey de güzel mi güzel, ferah gargaralardır.
  • yıllardır süren ağrıdan sonra daha çıkamadan çürümüş olduğunu öğrendiğim ve çektirdiğim diştir kendileri.çekim acısız ve sadece iki dakika sürse de ağrısı üçüncü günde bile devam etmektedir.
    hayır yani 24 yıl sensiz yaşamışım arkadaş neden gelip tüm huzurumu kaçırıyorsun ki?
  • tam 1 aydır ağrısıyla uğraştığım diş. çenemin sağ alt köşesindeki ağrısız kazasız çıktı ama sol taraftaki yer bulmak için 1 aydır çeneme baskı uyguluyor. ağrısı çeneyi dağlar. insanoğlunun evrimindeki en gereksiz elemandır 20lik diş. dişçiye gidilmelidir.
  • ben de buradayım beni de aranıza alın diyen diş. üvey evlat muamelesi görmekten kurtulamıyor asla ya çeneden atılır ya da çeneyi tarumar eder başka çözümü yok.
  • zoksorumun operasyondan sonra "dikişleri aldırman için bilmem kaç gün sonra gelmene gerek yok, 40 gün sonra kendiliğinden geçer" dediği diş. ayrıyeten öyle 1 saatlik falan değil, 20 dk'lık bir müdahale sonucu dudaklarım ve çenem yamula, uyuşa poliklinikten koşarak uzaklaştım. tıp çok ilerlemişse demek.

hasta notu/diş çektirenlerin başına gelecekler: evet, pipet yeni yemek yeme aracınız oluyor. he, iki saat sonra uyuşma geçince beyin denen afedersin göt lalesi bir ağrı başlatıyor ki sanırsın çeneni gövdenden ayırıyollar. he, boğazın grip olmuş gibi ağrıyor, yutkunamıyorsun. şimdilik başıma gelenler bunnar. ilerleyen vakitlerin bilgi aktarımını, editleme yöntemiyle blogger stilinde aha buraya yapmayı düşünüyorum genşler. kalın sağlıcakla..

editçik: baktım mesaj kutum son günlerde hep bu entirim üzerine yoğuşlaşan insanlarla dolup taştı. öyleyse dedim, madem herkes dişini çektirmeden önce bilgi alınacak yer olarak burayı seçmişse bi faydam olsun.

editli bilgilendirme devam: genelde "ağrı kaç gün sürüyor?" sorusu soruldu. sanırım bu olay kişinin eşiğine göre değişir fekat benim olayım iki gün sürdü. hap içme fobim var diye antibiyotikli çözelti (sabah ve akşam) içiyordum. belki bu yüzden iki haftaya anca toparlandı diş yuvası. ağrı kesiciyi de (felden flash) iki kez aldım ilk gün. sonra gerek kalmadı pek. son olarak tüküremiyorsunuz gençler, iyileşene kadar tükürmeyin sakın. refleksle yaptım, sonu hiç iyi olmuyor. iyi günler..
  • ağrısı, sancısı olmasada inci gini dişlerimi yamultacaklar düşüncesi ile sağ alt ve üst 20liklerimi cektirdim. tabi o süreç biraz zor ağzında dikişler falan. ama evrimin kanıtı gibi onların artik günümüzde ihtiyac duymadığımiz, gereksiz yapılar
  • dört gecedir beni şiddetli bir ağrıyla uykumdan uyandıran düşmanımsı şey. gündüzleri ve akşamları varlığını çok hissettirmiyordu ama bugün onu da kırdı.
    kendime ha şimdi ha birazdan geçicek diye telkinlerde bulunuyordum fakat tam aksine ağrı şiddetini arttırıyor ve yutkunurken bile zorlanıyorum.
    hayır yer de yok,amacın ne senin, nereye çıkmaya çalışıyorsun !!!
  • son dört saattir yarattığı ağrı ile kafamı kesmek veya koşarak duvara kafa üstü uçmak gibi düşüncelere sokan diş.

karanfil veya rakı dışında bir çözüm bilen yeşillendirsin...