şükela:  tümü | bugün
 • yıl olmuş 2012, hala ender arslan ile kazanmaya çalıştığımız maç. olmadı tabii ki.
 • sadece carlton myers'a odaklanıp gregor fucka'yı unutursak kaybedeceğimiz karşılaşma.
 • tabii ki turk gibi bitirmeyi başardığımız maçtır.
 • ilkan karaman'ın 14 sayı 8 ribauntunun yanına mükemmel bir smaç sıkıştırdığı maçtır.

  izlemek için
 • colosseum seyircisi coştu ve sezar başparmağını aşağı indirdi an itibariyle. taraftarlar kurban istiyor.
 • harun erdenay'ın dün izlediğim röportajında gruptan mutlaka ikinci belki birinci çıkarız demesinden sonucu az çok kestirilen maçtır. bir maç ile asıp kesmek doğru değil belki ama biraz son dakikaları oynamayı öğrensin artık şu milletimiz.
 • kaybettiğimiz maçtır. neden kaybettik?

  1- ilk yarıda çok iyi olan semih erden'in ikinci yarı hiç oynayası yoktu. şahsi görüşüm ilk yarının sonundaki smaçtan sonra morali bozuldu: "ulan jeneriklik bir smaç vurdular yine üzerimizden" diye düşünüp ikinci yarıda adeta oynamak istemedi, bir smaç daha vurmasınlar diye.

  2- maçı nasıl önde götürdüğümüzü son çeyrekte unuttuk. içeriden oynayarak, top kaybetmeyerek, hücum ribaundu vermeyerek, aslında temel basketbol hatalarını yapmayarak öne geçmiştik. son periyotta "abi 3 periyottur içerden oynuyoruz, artık önlem almışlardır herhalde, son periyot biraz farklı oynayalım" mantığıyla içerideki avantajımızı kullanmayarak, soğukkanlılığımızı kaybederek, son darbeyi vurma adına gereksiz 3'lükler deneyerek kontrolü kaybettik ve ivmeyi italya'ya kaydırdık.

  3- ender arslan. son periyotta sürekli sahadaydı ama sadece fiziken. hücumda top elinde son 8 saniyeye kadar topu, oyunu ve oyuncuları soğutup, ardından telaşla hücum oynattı takıma. lisede basket takımındayken aynı ender gibi "kontrolü elde tutma" adına hücumun 24 saniyesinin 15'inde topu elinde tutan bir oyun kurucumuz vardı. hadi o adam liseli, ergen, profesyonel değil vesaire, ender'in yaptığının hiç bir mazereti yok. bir de takımın en tecrübelisi olucak. yeni oyun kuruculara böyle örnek olucaksa hiç olmasın daha iyi.

  4- son çeyrekte italya 3-4 hücum ribaunduyla kaçan üçlüklerini pota altından tamamladı, kaçmayanlar zaten üç sayı oluyor. bu durumda yenilmemek mümkün değil.

  öncelikle takımın ilk 3 çeyrekteki oyununu çok beğendiğimi söylemek durumundayım. emir, ilkan, göksenin müthiş oynadılar, ilk yarıda semih ve serhat, maçın genelinde kerem de çok iyiydi ama son toplarda kimse çıkamadı sahneye. belarus gibi bir takımı son saniye üçlüğüyle anca yenebildik, italya'yı karşı çok iyi oynadığımız maçı 9 sayıyla kaybettik. bu iki maç gösterdi ki kazanmayı bilmiyoruz, son çeyrekte nasıl oynarız bilmiyoruz. ama yeni bir takımız, kredi vermek lazım bu takıma, çok yüklenmemek lazım bu 2 maçın sonucuna göre.

  tanjeviç'in son periyottaki kontrolsüzlüğü, mola zamanlarını iyi kullanamaması ve ender'i oyundan çıkarmaması büyük hatalardı. ama ilk 3 çeyrekteki başarılı oyunu gölgelemesine izin vermeyelim. oyuncularını bugün oynattığı şekil çok başarılıydı: "dribling yapmaktan, içeriden oynamaktan kaçınmayın. hücum ribaundu vermeyin, top kaybetmeyin yeter". keşke her maç böyle oynayabilsek, bugün burda kazanamasak da, yarın, öbür gün daha kolay kazanırız.

  "%40'larda sürünen serbest atış yüzdemizi niye hesaba katmıyorsun" diye soracaklar için peşin not: ben milli takımın serbest atış performansının kötülüğü ile ilgili daha fazla konuşmamaya yemin ettim, ama onlar kaçırmaya devam ediyorlar.
 • ihsan bayülken arada bir "topu aldık mı aldık mı?" diye soruyor ismail şenol'a. üçünün küçük bir ekran önünde oturup birbirlerini ittirerek izledikleri izlenimini yaratıyor komik bir şekilde. 3. çeyrek itibariyle gençler kerem gönlüm'ü güzel besliyor, o da tüm asistleri başarıyla alıyor. skor 44-49, 2 dakika kaldı 3. çeyrek sonuna.
 • son 8 dakikada falan 19 sayı fark yediğimiz maç. spiker hala aslında öyle iyi oynadık böyle iyi oynadık diyo. bok iyi oynadın maç 3 değil 4 çeyrek güzelim. izlemeyeydim keşke mınakoyim tatil böyle bitmemeliydi.
 • 2012 avrupa şampiyonası eleme grubunda a milli basketbol takımımız italya ile deplasmanda karşılaşıyor. saat 21:30'da başlayacak karşılaşmayı ntv spor naklen yayınlayacak.

  a milli takımımız gruptaki ilk maçında ankara'da beyaz rusya'yı 77-74 mağlup etmişti.

  eksik kadroyla mücadele eden milli takımımız beyaz rusya'yı mucizevi bir üçlükle mağlup etmişti, italya'yı uzun süredir mağlup edemeyen millilerimizin işi çok zor. umarız galip geliriz ama kadro çok eksik.