şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle cumhurbaşkanı erdoğan tarafından açıklanmıştır.

  notlar: 320 milyar metreküpmüş.
  tespit kuyuları açılıp, inşaat ve yapım işlerine geçilecekmiş.
  tahmin edildiği üzere 2023 yılında tamamlanıyor.
  cari açığın ana sebebinin enerji olduğu açıklandı.
  hak yemem, hakkımı da yedirtmem açıklaması yapıldı.

  farklı görüşler için farklı kaynaklar aşağıdadır. hangisine yakınsanız onu kullanabilirsiniz.

  kaynak cnn

  kaynak sözcü

  kaynak sabah
 • türkiye'nin karadeniz'de doğal gaz bulması olayı.

  erdoğan tarafından az önce açıklanan durum.

  edit:

  piyasa yemedi.
 • an itibarıyla açıklanandır.
  320 milyar metreküp doğalgaz rezervi karadeniz'de keşfedilmiş.
  ülkemizin 2019 yılında 45 milyar metreküp doğalgaz tükettiğini düşünürsek, 7 yıllık bir rezerv sevgili sözlük. tabii bu doğalgaz çıkarılana kadar kayıp yaşanma ihtimali var mı gibi soruların cevabını bilen sözlük yazarlarını bilgi vermeye davet ediyorum.

  kaynak: https://twitter.com/…tik/status/1296782702658674690
  videolu kaynak: https://www.sosyalmanset.com/…yi-acikladi-6534v.htm
 • hayırlı olsundur. 320 milyar metreküp gaz rezervi olan bir müjde olmuştur. kasım 2023 yılında bu gazın kullanıma verilmesi planlanmıştır. berat albayrak ın tamamlayıcı konuşmasıyla ülkenin cari açığını kapatacak kadar ekonomik değeri yüksek bir buluş olduğu söylenmiştir. bakan fatih dönmez; 9. sondaj denemesinde denizin 4500 metre altında gazın bulunduğunu, 1000 metre daha derine inip derindeki 2 katmanda da bulunacak gazla hacmin artabileceğini ve gazın kalitesinin çok iyi olduğunu ifade etmiştir.
 • devamını bekleyin devamını. bulduk ama çıkartamıyoruz derse bir de du bakalım.
 • yerli gemilerimiz yaklaşık 5 dakika vurgulandıktan sonra 320 milyar metreküplük bir keşif olarak açıklanan müjde.

  yalnız her ne hikmetse yine doğalgazın halkla kavuşması 2023'ü buluyor.
 • bu muydu gerçekten?

  e: 3 gündür türk halkını doğurttuğunuz şey refah seviyemizi 1 yılda en az ikiye katlamayacaksa, fiyatlar yarıya inmeyecekse, dünyadaki 'kıro' algımızı değiştirmeyecekse tüm millet tarafından tepki konulmalıdır. 3 gün halkı salak yerine koymak, dili dışarda bekletmek nedir ulan? doğum günü partisi kutlayacak samimiyete gelmişiz reisimizle resmen koca devlet başkanı böyle ota boka müjde kondurduğuna göre. bu paha biçilemez bir rezalettir. doğalgazı ilk keşfeden çinliler bu kadar yaygara koparmamıştır. rusya'nın gaz yataklarını bulduğunda haberi bir gün bile beklettiğini sanmıyorum. sorumluları halk zekasıyla feci t*şak geçmiştir. aynısını almanya'da yapsalar sikerler yemin ederim.

  e: elbette sevindim, ama 3 gün sonra kısmıyla gariban vatandaşla taş*k geçilmesi, aklı başında bir vatandaş olarak hoşuma gitmemiştir. ayrıyeten o zaten çoktan paylaştırılmıştır birileri arasında siz yine de sevinirken çok yükselmeyin.

  e: 1945 yılında açlıktan insanların birbirlerinin ölülerini yedikleri 2. dünya savaşı sırasında ismet inönü'nün ülke başında olduğu zamanda bile batman'dan petrol çıkarılmıştır. tarih bilmeyen çomi yi heyecanlandır, önüne ne attığın önemli değil. havada kapar.

  e4: geçen sene tekirdağda bulunduğu açıklanan 286 milyar küp doğalgaz o zaman böyle doğurtmamışlardı tüm dünya bizi konuşacak falan. iyice semt pazarcısına döndüler bu siyasetçiler.
 • sanki tarihte ilk doğalgazı biz bulmuşuz gibi verilen müjdedir.

  üstelik zaten karadeniz'de yıllardır doğalgaz çıkarılıyor...
 • bende nerde diyordum bu kadar kuru fasülye mamülü