şükela:  tümü | bugün
 • bugün adet sancısından dolayı hastaneye gittim. doktor beni bir odaya aldı güya muayene adı altında karnımın orasını burasını elledi ve ağrı kesici al geçer dedi. ben de kendisinden bir iğne rica ettim. o da bana yeşil kartlı değilsen yapalım dedi. ben de yeşil kartlıyım ama ne yapayım yani dedim. o zaman üniversite hastanesi yerine devlet hastanesine gitmem gerektiğini durumumun acil olmadığını söyledi.

  karnım ağrıyor kıvranıyorum bana acil değilsin dedi. ben de hemen sizin hocanız yok mu burası üniversite hastanesi bana bakmak zorundasınız dedim. hocalarının haftasonu olmadığını söyledi, isterse kendisini şikayet edebileceğimi de gevşek gevşek ekledi ve kaşesini boş kağıda basarak bana verdi. allah'ım bu nasıl iğrenç ben tanrıyım bu da kaşem havaları.

  yemin ediyorum doktorların hepsi ölmeyi hak ediyor. bir adet sancısı ne kadar acılı biliyor musunuz? acil değilmiş? ne acil peki? acil olmak için illa ölmek mi gerekiyor? yeşil kartlı olmak suç mu? bu nasıl iğrenç bir ayrımcılık? ben bu ülkenin vatandaşı değil miyim? neden üniversite hastanesinden yararlanamıyorum. hukukçu arkadaşlardan rica ediyorum bana yardımcı olsunlar bu doktoru süründüreceğim...
 • bir tahlil bile yapılmayışı ayrı bir rezalettir. ya ciğerden geliyorsa?
 • abi 6 sene okuyup, el ile muayne olayını anlamıyorum.

  adama gidip, elim böbreğimde "hocam böbreğim ağrıyor" diyorum.
  elini böbreğime koyup "burada ağrı var mı?" diyor. e amk zaten ben gösterdim sana ora mı. sonra hemen ilaç yazıp gönder.

  tanım: türkiye genelindeki acil polk. lerin genel rezaletidir.
 • (bkz: isks)
 • göbekleri çatlasın beyin kanamasından gitsinler diye beddua duyunca hemen acile gittim.

  neymiş doktor hanım beddua'ya bakamazmış.

  beddua yokmuş ki tedavisi olsunmuş.

  bildiğiniz bana ateizm propagandası filan yaptı.

  tabi acilin kapısını çarparak çıktım.

  hemen başhekime bir yazı döşedim. bu doktor ya komünist ya paralelci diye hesap sordum.

  neymiş beddua'nın tedavisi yokmuş.

  tıp çok kötü. doktorlar çok kötü. bari ben deve idrarı içeyim.
 • şu muayene olayı daha da beter yani, doktorun abazan bir tipi vardı zaten inanın çok pis huylandım. resmen karnımı elledi. niye elliyorsun be adam karnımı. ben kendimi kocama saklamak isteyen bir genç kızım. izin aldın mı ellemeden önce. ben de şaşkınlıktan yattım muayene masasına. şimdiki aklım olsa asla yatmazdım. bir de eldivenle elledi ulan benim karnım senin yedi sülalenden temiz. çok iğrenç bir gündü gerçekten. bu rezaleti yaşamama sebep olanların allah belasını versin...
 • bu millet iyice ağlak olmuş lan. annem 58 yaşında dizinde 5-6 yırtık var ameliyat olması gerekiyor. kadının gıkı çıkmadı lan. ameliyat parası denkleştiriyoruz işte. beni sorsan panik atak var, ankesiyete var. annemin üstüne düşmekten bedenim çöktü, psikolojim viran oldu. bizim sesimiz çıkmıyor lan.
  neyse ağrı kesici al sende. doktor seni ellemesin hamile kalırsın sonra piremses.
 • normal bir ülkede,sağlık ocağı/aile hekimi(1. basamak) sevki olmadan devlet hastanesine, devlet hastanesi(2. basamak) sevki olmadan eğitim araştırma/üniversite hastanesine(3. basamak) gidemeyecek vatandaşların hezeyan yaşama durumu.

  acil servis de üniversite hastanesinde, gene normalde, eğitim yeridir. günde yüzbinlerce kişinin başına gelen, basit ve belirli ağrı kesici,kasılma önleyici ilaçlarla düzelen,hayati tehlike ya da organ kaybı,fonksiyon bozukluğu oluşturma tehlikesi olmayan adet sancısı gibi bir durumla ilgilenilmez. ve gene normalde bu hastalar triyaj sayesinde doktor bile göremeden uygun merkeze yönlendirilirler.

  senin başbakanının,siyasi iktidarının senden oy toplamak için "karnınız ağırsa profesöre anında ulaşabileceksiniz!" mavralarının herhangi bir geçerliliği yoktur.

  hey yavrum,gene mantıklı açıklama yaptık yok yere..