şükela:  tümü | bugün
 • abd'nin kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıyan kararından döndürmeyi amaçlayan ancak bm güvenlik konseyi'nde abd vetosuna takılan karar tasarısının, türkiye ve yemen’in talebiyle genel kurul'da oylanması; bm güvenlik konseyi'ndeki tavır devam ederse, dünya yeni bir döneme girebilir.

  (bkz: dünya 5'ten büyüktür)

  oylama sonrası edit:

  (bkz: recep tayyip erdoğan'ın kudüs zaferi)
 • inşallah (beklentilere göre) 160'ın üzerinde üyenin evet diyeceği oylamadır.
 • oylama metodu hakkında bilgi açlığı yaşadığım oylamadır. her ülke bir oy mu kullanıyor. geçici üyelerin oyu ile daimi üyelerinki aynı mı mesela? 160 nedir delege sayısı mı?
 • abd oylama icin acikca ve kabaca tehdit etti. kibirli ve sinir bozucu gozukse de ise yarayacak diye dusunuyorum. umarim yanilirim. caresiz kalacagimiz bir oylama olabilir.

  bu kadar açık bir tehdit gerektiyse abd zaten yalniz hissetmistir burasi ayri, ve bu oylamadan istediğini alsa bile bu tehdit abd'nin karizmasini da sarsmistir.

  ancak sunu anliyoruz ki, demek ki kudus karari o kadar hayatiymis bu adamlar için.
 • muhtemelen olumsuz çıkacaktır, ama düşünsene bir olumlu çıksa neler olur.
  dünyanın emperyalizme karşı yeniden bir olması falan.
  neyse kahve içeyim en iyisi.

  edit: hala ülkemizde okuma yazma biliyorum deyip emperyalizm ne demek anlamayan ayılar var. emperyalist amerikanın yaptığı telefonu kullanıyorsun bık bık yapmayın, dumanla mı haberleceğiz, deveye mi biniceğiz, dünyanın teknoloji üreticisi uzakdoğudur. yıllarca sömürülmüş uzak doğudur.

  oylama sonrası edit: dünya amerika ya hadi lan oradan diyor, o zaman hep beraber kendi çöplüğünde boğul israil, kendi pisliğinde boğul amerika diyelim mi?
 • türkiye tasarıya aleyhinde oy kullansa oturum da yaşanacak southpark sessizliğini bir düşünsenize.

  şaşırır mıyım, ben şaşırmam. manevra konusunda çok kabiliyetli bir hükümetimiz var.
 • formaliteden ibarettir, evet çıksa nolur hayır çıksa nolur? zaten abd nin kudüs kararının da bir anlamı yok. abd nin kararı filistini baglamaz, hatta kimseyi baglamaz. zaten israil yıllardır kudüsu başkent ilan etmiş kendisine, filistin de bunu yıllardır kabul etmiyor. abd ne skme karıştı diyorsasaniz, trump in iç politikada malzemeye ihtiyacı vardi. ha, bizimkiler de atladı hemen, niye, çünkü onlara da malzeme cikti. hamas, iran vs durur mu, onlar da hemen bunu kendi propagandalari için kullanmaya basladilar. bir anlamda saflari siklastiriyorlar.

  yani, raad olun gencler, dünya oylama sonuçlarıyla idare edilmiyor. eğer öyle olsaydı zaten ortada savaş olmazdi.
 • canli olarak izlenilebilen birlesmis milletler acil toplantisi.

  canli baglanti
 • bir tane türk kanalının canlı yayın yapmadığı oylama. youtube'tan izliyoruz. sorsan birinci gündem maddesi bu.

  edit: bu arada kimse yazmamış. oylama şu: abd'nin kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanımasının yasa dışı olup olmadığı oylanacak.