şükela:  tümü | bugün
 • hümanizm ve demokrasi döneminin kapılarının açılması.
  ben söylemiyorum; hande kazanova söylüyor.
  yıldızların kavuşması böyle buyuruyormuş.
  buraya not ettim, yıl sonunda yine kazanova'ya kulak veriyoruz.
  birileri kaderimize kazık çakmış göründüklerinden, işimiz burçlara kaldı.
 • koronavirüsün bittiği dönem başlasın siktir edin hümanizmi
 • yıllarca bize uydurulan tarihin büyük bir yalandan ibaret olduğunu anlayacağımız ve ışığın doğmadan önceki en karanlık an’ı yaşayacağımız tarih... merakla bekliyorum “o zaman renk!”.
  edit: imla
  edit2: başlığın altına yazılanlara bakıyorum da bu tarihte herhangi bir şey olacağına inanmıyor olabilirsiniz. sonuçta hepimizin algıladığı sayı adedince dünya var fakat az sayıda bilgi vermeye çalışan insan dışında çoğu yorum astrolojiye inanan insanların salak olduğu, astrologların cincilerden farkı olmadığı, böyle düşüncelere sahip insanların aptal olduğu gibi sayısız hakaretten ibaret. başta da dediğim gibi sen inanmıyor olabilirsin fakat inanmıyor oluşun evde donunla oturup insanlar ne kadar salak yorumunu getirecek narsizme sahip olmana sebep değildir. en basit örnekle ay hareketlerinde dahi dünyanın su kütlesi fiziksel bir tepkimeye girer ve sen de büyük çoğunlukla sudan oluşan bir varlık olduğun için bu durumdan etkilenirsin. gezegenlerin dizilimi ya da hareketlerinin dünyaya hiçbir etkisi olmayacağını düşünmek kişisel bir tercihtir mesela ama kalkıp bu inanmayanlara salak ya da aptal deme gafletini doğurmaz. sen ister inan ister inanma 21 aralık 2020 önemli bir tarihtir ve benim inancıma göre dünyaya bariz etkileri olacaktır. bu inancımdan dolayı beni ne cahil yapar ne de salak yapar... bir gün bir su birikintisinde suretinizi görür de umarım içinizdeki narsistle karşılaşırsınız!
 • burçlara inanmak bir zeka geriliğidir.
 • toprak çağının bitip hava çağının başlayacağı gündür.
 • yaşanan kötü günlerin sebebi merkür'ün venüs'e dötünü dönmesiymiş demek. kucaklaşıp barışsınlar da düzene girsin bari dünya.
 • twitter'da görüyorum sürekli 21 aralık büyük uyanış gerçek dünya hümanizm başlangıcı düz dünya vs. ne bunlar biri aydınlatabilir mi? normalde altın çağ gibi zırvalara inanmam ama ilgimi çekti yabancılar da bayağı ilgili bu konuya.
  edit: iyi ki merak edip bir şey yazdım uyuyan devi uyandırmışım. astrolojiye inananlar ve inanmayanlar arasında savaş çıktı. inanlar inanmayanlara sen gerizekalısın diyor inanmayanlar da inananlara sen gerizekalısın diyor.
 • satürn ve jupiter hem bireysel hem toplumsal gezegenlerdir. biri güneş* etrafında 13 yılda bir tur atar, diğer 30 yılda. 20 yılda bir yanyana gelirler, dünyadan bakınca birlikte görülürler. bu da ikisinin güçlerini birleştirmeleri demek. iki devasa gezegenin yanyana gelmesi. satürn zorlayan gezegen iken jupiter bollaştıran gezegendir, birbirlerini tamamlarlar.

  200 yıl önce bu iki gezegen toprak burçlarında bir araya gelmeye başladı. 200 yıl önce toprak çağı başladı. bizim bildiğimiz anlamda kapitalizm. money talks. binalaşma, şehirleşme, köyden kente göç. para her şeydir anlayışı. eskiden böyle değildi elbette, klise vardı, aristokrasi vardı, üretim kısıtlıydı, para birçok şeyi satın alamazdı. ama toprak çağı her şeyi bu 200 yılda paraya indirgedi. kamboçyadan bir köle bile olsanız eğer bir şekilde parayı vurursanız abd'nin en lüks otellerinde konaklayabilir, binlerce beyaz köle edinebilirsiniz kendinize, bütün sınıf farkları kalkmıştı paranın karşısında.

  şimdi 200 yıllık satürn-jupiter toprak çağı bitti. geçen 200 yılda, jupiter ve satürn toprak burçlarında birleşti 20 yılda bir... boğa, oğlak, başak. şimdi 21 aralık 2020, ki en uzun gece olur kendileri, gökyüzünün 2 önemli günlerinden biri. ne tesadüf değil mi? 0 derece kova burcunda birleşecekler. her burç derecesi 30 dereceden oluşur. 0 derece başlangıç derecesidir. bu da mı tesadüf? kova burcu da hava burcudur.

  toprak çağı bitiyor. para çağı bitiyor. binalaşma çağı bitiyor. money talks çağı bitiyor. ne başlıyor peki? halkların yükselişi başlıyor. teknolojik çağ başlıyor, iletişimin patlayacağı çağ başlıyor. zaten 20 yıldır emarelerini görüyoruz. internet vasıtasıyla bunlar başlamıştı. şimdi tamamen kontrolü bunlar alacaklar. artık para devri de sona erecek. bankaların ülkeler adına dağıttıkları kağıtlar para olma statüsünden çıkacaklar. tek para altındır zira, sınırlı varlıktır, değerdir. diğerleri kağıt parçasıdır para senedi yerine geçer. sorun şu ki insan sayısı arttırkça daha fazla para basılması gerekiyor ve ekonomik sistem bu kadar parayı kaldırmıyor.

  kredi sistemine geçilecek. ama bunun için de sosyal komunizm kurulacak dünyada. artık para arzını falan unutun. devlet istediklerine kredi verecek. sınırsız miktarda. her şey devletlerin olacak. bu malesef kova çağlarının karanlık tarafı. aydınlık tarafı ise, halkların birlik olup uyanacak olması. artık devlerin kölesi olduğumuzu anlayacağız. artık günde 15 çalışıp 10 saat de uyumak istemeyeceğiz devletin uyduruk kendi basıp dağıttığı kağıt parçaları için. sonuçta yeni haklar isteyeceğiz ve alacağız, vatandaşlık maaşı gibi. belki birçok şey de bedava olacak.

  teknoloji uzay seviyesine çıkacak. son 600 yılda ne kadar gelişme kat edildiyse şimdi onu 10 ile çarpın. işler çığrından çıkacak. ama bunun için de devletin kısıtlamaya gitmesi gerekiyor. örneğin internet kısıtlanınca halklar kendi internetlerini oluşturacaklar. youtuba kısıtlanınca halklar kendi youtube'larını kuracaklar. ve bunlar büyüyücek ve büyüyecek. kova çağı lidersiz ama birlikte çalışan halkları gösterir. büyük atılımlar yapan topluluklar.

  önümüzde 200 yıllık bir hava süreci var. daha başındayız. doğa atılım yapmaz. her şey yavaş ama derinden olacak elbette. ama zaten olmaya başladı bile. bir daha okullar örneğin hiç açılmayabilir.. çünkü aslında okul demek kreş demek 21yy'da eğer birileri bir şey öğrenmek istiyorsa evden de öğrenebilir. hem de daha verimli olarak. devletler artık burada milyarlar harcamak istemiyor.
 • kış mevsiminin başlangıç tarihidir. mevsimsel olarak bir nevi yeni bir döneme geçiş aşaması. çok da şey yapmamak lazım.