• porto'da quaresma yokmuş bu maç. işin kötüsü bizde de yok!
  • hakan arıkan'ın muhteşem bir kurtarış yaptığı maç. 3 defans oyuncusunun arasında yükselip topu aldı.
  • porto kalemize 3 kez geldi (ben yanlış hatırlamıyorum değil mi lan?), başka bir deyişle hakan denilen kişiyi (kaleci demiyorum bak) 3 kez gördük sadece, 1 inde golü içeri aldı, diğer 2sinde de öyle takıldı işte. sonuç ne? 0-3 porto önde.

şaka gibi bir maç.

edit: bir de faul gerekçesiyle sayılmayan porto golünde görmüşüz hakan denilen kişiyi.
  • ardından ntvspor'da yayınlanan yazıdan bir bölüm:

maçta hatalar yapan hakan'ın performansının nasıl yükseltilebileceğinin sorulması üzerine schuster, ''hakan'ın yeterince şans bulduğunu düşünüyorum, bu konuda nasıl bir iyileşme yapabileceğimizi düşüneceğiz'' yanıtını verdi.

kadro sıkıntısı (sakatlar ve uefa listesinde olmayan oyuncular) yüzünden bu maçtaki kötü performansları eleştirmeyeceğim.

hakan'ın iyileştirilmesi için schuster'e -haddim olmayarak- bazı alternatif önerilerim var:

1) hakan yedek oturur, cenk oynar (belki aklı başına gelir; ama ben sanmıyorum)
    2) kaleci antrenörlerine erdener abi modunda: "yan topları yalayıp yutana kadar çalıştırın." denir.
    3) hilbert, hakan ve toraman üçlüsü beraber çalışsınlar. hilbert orta yapmaya çalışsın, toraman kafa vurmaya çalışsın, hakan da bu ortaları tutmaya çalışsın. bu çalışmayı her antrenmandan sonra geberene kadar yapsınlar.
  • beşiktaş tempolu oynayıp, belirli pas bağlantılarıyla rakip ceza sahasına inmeye çalışıyor şuster geldiğinden beri. benim sevdiğim şey budur beşiktaşla ilgili. porto maçında da aynısı oldu, girdiğimiz veya yaklaştığımız hiç bir pozisyon anlık veya tesadüfi değildi. ilk yarıda ernst+nobre+tabata paslaşmaları sonucunda bulunan ilk gedikten; ya göbekten araya salınan veya soldan inen ibrahim'e bırakılan toplar vardı. ikinci yarıda yine orta sahada hedefe yönelik paslaşmalar, hilbert'e gönderildi.

'bu ne kardeşim, takımın ne yaptığı belli değil; sıkışan adam topu ceza sahasına şamrelliyor; yok mu bi hücum planınınız' derdik ya? dün vardı işte? hilbert'in ortaları veya ernst'in bobo'yu araya kaçırma denemeleri başarısız oldu diye bunlar hiç olmamış gibi davranamazsınız. ilk yarıda üzülmez-ikinci yarıda hilbert 20'şer kere planlandığı gibi buluştuysa o toplarla bu benim özlediğim beşiktaş'a ilk adımdır (o pozisyonların hilbert veya ibrahim'de bitiş şekli planlandığını kabak gibi gösteriyor)
    ayrıca dün beşiktaş öyle bilinçsizce saldırmadı da portonun üstüne. savunmayı çok ilerde kurmak, topyekün saldırmak falan. hikaye o. ezber. yalan. ilk yarıda kontra topu yemedik ki porto'dan? gol de yan toptan geldi.
    ikinci yarı adamlar zaten 10 kişi. ona rağmen yediğimiz gol, ölü kere ölü toptan. orda zapo zamanlama hatasını tarif etti diye suçlusu savunmayı önde kurmaksa; hakikaten schuster'ler del bosque'ler fazla bize.

net söylüyorum; ne ertuğrul, ne rıza, ne tigana, ne denizli zamanında, hatta o zamanların en iyi maçlarında, şu porto maçının yarısını dahi göremedik beşiktaş'ta.

beşiktaş, açık ara en fark yaratan 3 adamı ernst-guti-q7 olan bir takım. bunların ikisi takımın oluşma döneminde gitti. ne bekliyoruz yav. hiçbişey olmamış gibi devam etmesini mi. guti-q7 bu takımda hiç olmayabilirdi, şuster de takımı ona göre kurardı. biz de ona göre konuşurduk. ama bu takımın yapısında bu adamlar varlar, ama şu an eksikler. sonuçları olacak tabi bunun.
  • o değilde hilbert'in sabaha kadar sağdan orta yapsa, bi cacık olmayacağı maçtır.
  • sevdicegin babasi koyu portolu, ben de bir o kadar besiktasliyim.
    gecen ay konusurken size 3 atariz biz dedi.. soyle bi iki saniye baktim...hizlica cenesine bi patlattim..! yok lan yok hehe... babaya vurulur mu lan:).. ama icimden gecmedi degil.
    iste 3 atariz dedi, be de pis pis "atomozsonsagiz gizini alirim virmem ha hih hih" demedim. onu yerine sessiz sessiz sirittim "gorusecegiz seninle tino" dedim. tabi o zaman q7, guti aurelio var..tuzun kuru siritirsin tabi amina koyum, e simdi nolcak? adam 3 dedi bir de 3 yiyomusuz..ebeyin ami artik evde itibarim sifir... ne desem kimse beni ciddiye almaz lan..
    o kadar da ustune basa basa cok fena yeneriz bak sen bizi bilmiyon falan dediydim..off ya sikicem bu türk onurunu da gururunu da bosver di mi.. kaybedince sirit "hihih 3 yedik babaciim cok hakliymissin ver elini opeyim'"mi diyim amk..

yenilmeyelim nolur adama zaten bir kere robinho kesin bizde olm diyip göt olmuslugum var. ikincisi olmasin.
    ulan bir de milan macini izlerken robinho oyuna sonradan girdi.. kayinpeder siritiyor bisey demeden.. e hakli aminakoyum ben olsam itin gotune sokardim.

edit: ulan herifin dediği çıktı amk.. artık yiyeceğimiz lafla.. hay sikeyim ya.
  • acilen mustafa denizli takıma sportif direktör olarak gelmelidir. bu takımda herşey var ama şans yok o da ancak mustafa denizli balıyla olur.
  • hilbert'e verilen pas kadar bana pas verilse sag kanatta serrefsizim birini adam gibi kesmistim simdiye kadar.

oyle bir mac.

lan zapo...
  • bu takimda:

hilbert orta kesmeyi,
    hakan top tutmayi (ya da en azindan bosa cikmamayi),
    tabata hizli hareket etmeyi,

ogrenmedikce diger 8 kisinin emegi heba olur.

hadi zapo adami kacirdi, toroman izledi, bir gol yedik. olabilir defans hatasidir. ama hakan bu sezon 6-7 tane ayni golden yedi; bosa cikarak. hilbert kac mactir sag kanadi haldir haldir kullaniyor. orasi guzel. is orta kesmeye gelince bir numara yok.

sonra ibo kossun, ernst kendini versin, bobo her seye ragmen yine golunu atsin, girtlagi patlayan taraftar uzulsun.

schuster buna ne yapabilir:

1) kaleyi cenk'e verir. en azindan kafamiz rahat mac seyrederiz. yan top derdi buyuk oranda azalir.
    2) sag kanada (bunu sezon baslamadan da aniriyorduk) bir ofansif, bir defansif takviye yapilir. ekrem dag super yedek olur. bonservissiz alinan hilbert'e gule gule denir.
    3) tabata yedege cekilir. onur bayramoglu ilk 11'e konur. adamda yetenek de var, hirs da var. hicbir sey yapmasa deneyim kazanir.

bir de arkadas bir donun bakin bu sezon her takimda takimda neden herkes sakat diye? sukadar senedir mac seyrederim; lige baslayan ilk 18'lerin %25'i kafadan sakat su an. o da ayri.

neyse, diyecegim odur ki cok sevdigim schuster hakan arikan konusunda israrina devam ederse yakacak takimi da kendini de.
hesabın var mı? giriş yap