• merhabalar, sabah sabah sinirden elim ayağıma dolaşmış, beynime kan sıçramış, kıpkırmızı olmuş vaziyette bu başlığı açmaktayım. yazım hatalarım ile uğraşmak yerine bu rezaleti değerlendirin lütfen...

sayın tarım bakanımız bekir pakdemirli'nin, istanbul fırıncılar odası başkanımız erdoğan çetin'in, istanbul belediye başkanımız ekrem imamoğlu'nun hepimizin bu sorununu ortaklaşa çalışma yürüterek çözmelerini talep etmekteyim...

bugün saat 9:35 civarlarında sabahın vermiş olduğu açlık ile kahvaltılık birşeyler almak için evimin yakınlarında bulunan markete gittim. fırın bölümünden yayılan o enfes koku burun deliklerimden girmek suretiyle koku alma soğanıma zuhur ederek karşı koyamayacağım düşüncelere daldırdı beni... tabii karşı koyamayacağım şekilde fırın bölümüne doğru adım adım ilerledim 6 adet kaşarlı poğaça alabilir miyim dedim fakat kalmadığını iletti çalışan arkadaş ardından 6 adet sade poğaça istedim fakat o da kalmamıştı sadece zeytinli poğaçakaldığını iletti mecburen 6 adet zeytinli aldım. ne zamandır da yememiştim off 4 tanesini şimdi 2 tanesini öğlen gömerim düşüncesi ile kasaya gittim toplam 9 tl tuttu hadi eyvallah dedim problem yok. poşet paralı olmasından dolayı 25 kuruş verip poşet almadım tabii ki poğaçaları kese kağıdı ile aldım ödememi yaptım ve çıktım marketten.

arabaya bindim poğaçalarımı yolcu koltuğuma koydum araba sürerken yemek tehlikeli ve yasak olmasından ötürü iş yerine gitmemi beklemeliydim... poğaçalar sıcak olduğu için kese kağıdının ağzını araladım hem bu sayede poğaçalar hamurlaşmayacak hem de koku alma soğanım tahrik olacaktı yediğimden daha büyük zevk alacaktım. beyninize ufak süprizler yapmaktan asla vazgeçmeyin arkadaşlar.

saat 10 civarında çalıştığım yere geldim alt katta ki çay makinesinden karton bardağıma çayımı doldurdum ve ofisime adım adım çıktım. koku alma soğanım iyice azmıştı artık o zeytinli poğaçaları mideme indirmem gerekiyordu şartlanmıştım bu işin geri dönüşü yoktu...

fakat o da ne 3 ısırık aldım ve ağzıma sadece poğaça tadı geliyordu hani aklımdan "şapşik bana süpriz yaptı herhalde sade poğaça kalmadı demişti ama atmış 2 tane sanırım" düşüncesi geçti fakat o iş öyle değilmiş 4 ısırık atmış olduğum poğaçaya baktım ve o da ne en kalın yeri 2 mikron olmak koşulu ile heterojen olarak sürülmüş zeytin ezmesi ile karşı karşıyayım. aşağıda fotoğrafını da paylaşacağım... o anda başımdan aşağı kaynar sular döküldü işte.

ilk poğaça 3 ısırık sonrası

sinirle poğaçayı tek hamlede ağzıma tıkadım ve 2. poğaça için kendimi hazırladım sinirli olmama rağmen hala daha olumlu düşünüp mamül hatasıdır her kurumda böyle sıkıntılar çıkar diyerek kendimi motive ettim ve tombala çeker gibi elimi kese kağıdına daldırıp diğer poğaçamı aldım bundan sonrasını sizlere fotoğraflarla göstermek isterim. her aşamasında fotoğraf çektim sebebi yarın o firmaya dava açacak olmam...

kese kağıdından çekmiş olduğum poğaça

sağ yan cepheden fotoğrafını çekmiş olduğum ve 1.5 türk lirası ödediğim bu sözde "zeytinli" poğaçanın üzerinde 32 adet susam bulunmaktadır. sanırım susamlı poğaçaya susam atarkene bizim zeytinliyede havalandırmanın etkisiyle gelmiş bu susamlar yoksa bir insanın böyle tane tane susam koyma ihtimali yok...

ilk ısırığım (perspektif poğaça)
    ön-alt görünüm

zeytin "ezmeli" poğaçamın zeytinine daha çabuk ulaşabilmek için biraz daha büyük bir ısırık almak suretiyle mideme indirdim fakat o da ne "zeytinler" hala görünmüyor kokusu bile sinmemiş hatta ağzımda ne tat var burnumda ne koku... gittikçe sinirleniyordum bir ısırık daha aldım...

ikinci ısırığım
    üçüncü ısırığım

evet sonunda az birşey de olsa zeytin "ezmesi" görünüyordu 3 büyük ısırıktan sonra görebiliyordum artık yaşasın!!!

zeytin ezmem
    zeytin ezmem 2

fakat o da ne bana zeytinli diye satmış oldukları ürün zeytin ezmeli çıkmıştı? ben bu ürün zeytinli olduğu için almıştım zeytin ezmeli olduğu için değil? resmen dolandırıldım... bazı poğaçalar için 3 bazıları için 4 ısırık atmam sonucunda ulaşabildiğim sonuç zeytin ezmesi sürülmüş hamur oldu tek ısırıkta zeytin ezmeli kısım zaten bitiyor ardından gene 3 ısırık hamur yiyorum bu resmen rezalettir arkadaşlar ben zeytinli poğaça almak istiyorum fakat bana zeytin ezmeli poğaça veriyorlar çoğu fırıncı aynı...

sebebi çok basit zeytinin kilosu min 20 tl iken ve bunun 500-600 gramı zeytin çekirdeği iken zeytin ezmesinin kilosu 15 tl!!! bu kadar uygun olmasının sebebi içine çeşitli katkı maddeleri katılması ve zeytinlerin çekirdeği ile beraber ezilmesi... ayrıca tane zeytin kullandıkları zaman bir poğaçaya 1 zeytin gidiyorkene zeytin ezmesi kullandıkları zaman 1 zeytinin yarısını sürüyorlar yada sürmüyorlar...

bu yazımı buraya yazarken aynı zamanda cimer, halk ekmek, ibb, tarım bakanlığı, istanbul ekmek fırıncıları sanatkarları ve ekmek satıcıları esnaf odasına'da göndermekteyim bu halkın bir tek zeytinli poğaça keyfi kalmıştı onuda çalmayın hırsızlar! arkadaşlar sizler de cimere falan yazarsanız sevinirim...
  • o değil de 6 tane poğaçayı nasıl yiyorsun sabah sabah amk.

tanım: nasıl sikileceği bilinemeyen bir fantastik dert.
  • 6 poğaça yesem 1 saat sonra rennie şurubu fondip yaparım. 6 poğaça nedir yaa.
  • net 900 gram kilo aldıracak aktivitenin içine etmiştir.
  • yılların döndüre döndüre bitmeyen geyiği üzerine komik olacağım diye bu denli uğraşmış fotoğraf falan çekmiş bir de. olmamış taze beyaz yakalı, daha özgün samimi şeylerle gel bize, otur sıfır.
  • günde 6 tane poğaça yiyen adama müstehaktır
  • zeytinli poğaçada zeytin olduğunu sana yazar beyanı.

zeytinli poğaçada zeytin olmaz, o nedenle rezalet puanım;

0/10
hesabın var mı? giriş yap