• şu an bunu yazarken saat 01:09 civarında. bahsetmek istediğim ses 1:05 (ya da ben o dakikalarda fark ettim) gibi başladı. once anlam veremedigim icin umursamadim ama sonra sesteki degisim(yüksekten aza) ve sesin tanimlanamaz olması beni pencereye kadar çıkartıp gökyüzüne baktirdi. su an ses bitti gibi. cok inceldi son anlarda.
    bir yandan telefondan bunları yazmaya çalışırken, öteki yandan da dinlemeye çalışıyorum.

ekleme: ara ara duyar gibi oluyorum. boguk bir siren sesi gibi.

gelen mesajlardan birinde sorulması üzerine youtube'da arattigim "strange sounds being heard around the world 2011-2012" videolarında duydugum seslerle ayni derinlikte ve yankıda olmamasına rağmen cok benzer hissiyatlarda oldugunu söyleyebilirim.

bir ekleme daha: sesi duydugum yer çamlıca/ kısıklı civarları.

ekleme üstüne ekleme: bazı arkadaslar bu ugultulu, siren gibi, ucak sesine benzer sekilde olan sesi gece sehrin kendi uğultusudur o diyerek tanımlamış ve bizi hiç gece sesi duymamış kisiler olarak dusunmus. ama oyle degil iste. ben sanırım 10 yıldır gece gec saatlerde yatıp erken kalkan biri olarak gece seslerine cok hakim biri oldugumu net sekilde soylerim. yani enteresan bir ses oldugunu duyan anlamıştır. bir de o esnada bir uğraşınız varsa bu sesi duyup yakalamanız zor olabilir. ben tamamen tesadüfi denk geldim. bu arada telefondan yazmaya çalıştığım icin surekli birbirine giren türkce ingilizce karakterlerden dolayı özür diliyorum.

not: sesi kaydetmeyi başaranlar olduysa lütfen linkleri paylaşsın. buraya da ekleyelim.

sabah 9:20 editi: ortalıkta altyaziyla dolaşan fake bir video var. ona inanmayın. ses baska videolardan araklanip montajlanmis. o yalan video: http://www.youtube.com/watch?v=1tc2-r95wz4

link yayından kaldırılmış.
  • bizim mahallede dökülen asfaltın sesidir. tüm mahalleli camlarda şaşkın bakışlarla bu saatte yapılan yol yenileme çalışmalarını izliyoruz evet.
  • (bkz: psikoz)
  • (bkz: jeneratör) veya (bkz: çöp kamyonu)
  • (bkz: nibiru)

erken gelmiş mobarek.
  • gaybdan gelmesi muhtemel ses. belkide israfil verdi surun gözüne.
  • (bkz: ft.israfil)
  • genç müslümanlara heyecan bastıran sestir.
hesabın var mı? giriş yap