şükela:  tümü | bugün
  • mark zuckerberg ve eşi priscilla chan'in ortak girişimi olan chan zuckerberg girişim'in sağlık yatırımı alanındaki açıklamasıdır. microsoft'un ortak kurucularından bill gates'in de konuşmacı olarak katıldığı açıklama. şu anda facebook'ta canlı yayında. adamlar milyar dolarlarıyla sağlık alanında yatırım yapıp hastalıklara çözüm bulmaktan bahsediyorlar.

    (bkz: dünyada güzel şeyler de oluyor)
  • abd'de 30 dk'lik bir ufak mide operasyonu icin hastaneler 6000 usd para isterken bu adamlarin gostermelik olarak saga sola para sacmasi anca goz boyama olur. muhtemelen ilac sirketlerini zengin etmek icin atilan adimlardan biridir. insanlar deductibledenen lanet yuzunden aylarca hasta hasta gezmek zorunda kaliyorlar tedavi olmadan once. zaten atesiniz filan yukselip acile gitmeye kalksaniz atesini olcup gondermek icin 1000 dolar istiyorlar. termometre agziniza mi giriyor gotunuze mi belli degil. hele disiniz agriyorsa disciye gitmeden once kerpeten filan bulup halletmelisiniz bir sekilde. dunya kadar para verdiginiz sigortaniz dis masraflarini kapsamiyorsa, ki cogunlukla kapsamaz, gotunuze disci koltugu girdi demektir. sen once yaptigi bir kaza yuzunden hastaneye kaldirilip sonra saglik masraflarini odemek icin evini, arabasini, varini yogunu satmak zorunda kalip ailesi dagilan insanlar icin harca o parayi. sonra dagitirsin milyarlarda dolari yine ilac sirketlerine yegen.
  • içinde mark zuckerberg bulunduğu için güzel bir şey içerebileceğini/hayırlara vesile olabileceğini hiç düşünmediğim hede. -ki rüyalar bile hayırlara vesile oluyor, var sen düşün.
  • daha çok kullanıcı içindir. duygusallaşmayın. seni 10 yıl fazla yaşatsa, 10 yıl fazla sömürür. bu devran güneşin etrafından çok paranın etrafında dönüyor.
  • haber eksi sozluk'te beklenen tepkileri almis. sarkastic sarkastic guluyorum, eheh.
  • dünyada her yıl ölümden çok doğum olduğu halde seni 10 yıl daha sömürmek için yaşatır diye yorumlanan olaydır.