şükela:  tümü | bugün
469 entry daha
 • artık bütün araştırmalar bu yaş grubunda koronavirüsün hızlı yayılmadığı gösteriyor.
  dünya sağlık örgütü açılması yönünde tavsiye veriyor.

  karantina bağımlılıların avrupa'da okulların açıldığını hayretle gördükten sonra yapacak açıklamaları da kalmadı. en fazla devlet okulları pis diyerek bok atmaya başladılar ellerinde koz kalmadı artık.

  2 hafta sonra vaka sayısında bir artış olmayacağını gördükten sonra tüm kademeler isteğe bağlı başlatılmalı. yeter artık.
 • 1. siniflari haftada 1 gun ders gormeleri icin actiklari tarih :))))

  vaka sayilari almis basini gidiyor, gosterilen rakamlarin cok cok ustunde oldugunu hepimiz biliyoruz. boyle bir tehlikeye kimse cocuklarini atmak istemez. (basindan atmak isteyen veliler haric)
  kardesimin okuluna gidip kendi gozlerimle gordum. hic bir onlem yoktu. birakin onlemi, dezenfektani bile mudur kendi almis. devletin aldigi tek bir onlem yok. normalde bile les gibi o tuvaletler. aylardir tek bir onlem alinmadigi gibi, uzaktan egitimi de ellerine yuzlerine bulastirmis durumdalar. boyleyken, "1 sene boyunca kapali tutuyoruz, sinavlari 1 sene sonraya erteliyoruz" diyemiyorlar. tek dertleri para olmus.
 • (bkz: #113418101) insanları yaftalamak ne kadar kolay. haftanın bir günü başından atsa ne olacak zaten 3 saat gidiyor okula. o 3 saatte en fazla evi toplar okuldan dönecek çocuğuna yemek hazırlayabilir.

  bu sene göndermeyen evde de okuma yazma öğretmeyen çok büyük bir kitle olacak. bu kitle yıl sonu 1.sınıf tekrarı için dilekçe verecek. e seneye zaten tam kapasite olan okullara bu seneden kalan 1'ler eklenince ne olacak? seneye daha büyük bir kaos 1. sınıfları bekliyor. o yüzden bu sene okula eğer mümkünse gidebildiği kadar yollayıp evde de destekleyerek okuma yazmayı öğrenip 2. sınıfa geçmesini sağlamak en doğru şey olacak. seneye 2. sınıfların mevcudunun çok az olacağını düşünüyorum böylelikle 2. 3. ve 4. sınıfı az bir mevcut ile okumuş olacak.