şükela:  tümü | bugün
  • bomboş bir muhabbet. bomboş.

koca koca insanları götürüp koşturunca insanların vatanseverlik duyguları mı artacak?

aksine devletin kafası çalışmayan bir sürü bürokratına duyulan tiksinti her yere yayılacak.

asker olmayacağım açık. askerlik bana mı kaldı? benim gibi adamlara mı kaldı?

madem bu kadar mert, cesur, delikanlı, vatan millet aşkıyla yanıp tutuşan gençler var, madem vurdu mu indiriyorlar yapsınlar o zaman askerliği.

herkes yapabileceği işi yapsın. nasıl bir boş muhabbet abicim bu 21 gün?

enerjisini bu kadar boşa harcayan bir ülke yok. geyik muhabbeti için boş yere masraf. bu kadar salağı 21 gün koşturacağına, yemek parası vereceğine, 3 tane daha yurt yaptırırsın daha çok insan kazanırsın. 3 yurt kadar insan kazanırsın. 3 yurt kadar insanı tarikatların kucağına göndermezsin.

1000 tane şehit çocuğunu en iyi okullarda okutursun. gerçi boşa konuşuyoruz beyin olsa bu ülke bu noktada olur mu?

hem beyin yok, hem kalpler çalışmıyor. ancak hınç. ben çektim başkası da çeksin.

salak sen de çekme, başkasına da çektirtme.
    allahım sen bu ülkenin insanlarına akıl fikir ver.
  • neden sorun anlamadım. hem 12 ay askerlik yapmıyorsun hemde sadece 15 bin lira farkla 21 günlüğüne askerlik deneyimini iliklerine kadar hissediyorsun.