şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 21 günlük kardeşlerimizin kafasını kurcalayan soru... eee millet çarşı iznine çıkmadım mı diyicek bilader?
  • yemin etmeden çarşı izni mi olur. girdisi çıktısı 21 gün
  • boş beleş bir sorunsaldır.

evciye de çıkın. siz ağlarsınız da lan şimdi 21 gün nasıl biter diye!

yiyin yarrağı benden sonra askerliğiniz var, ben mi yapacam bu saatten sonra :)
  • acemide yemin etmeden çarşı izni verilmez, ki bu arkadaşlar da acemi yapacaklarına göre çıkamazlar.

askerde geçirdiğim süre boyunca acemilik kadar sıkıntılı bir süre daha görmedim ben, bi zamandan sonra; önceki hayatın yokmuş, sanki orada doğmuş orada ölecekmişsin gibi. ustaya geçtikten sonrası kolay zaten.
  • olmayan sorunsaldır. acemilikte çarşı izni yoktur.

ancaaaak, ilk 1-2 gün içinde sizi aşı için revire götürecekler. ciddi bir hastalığınız varsa orada söylemekten çekinmeyin. ardından sizi hastaneye sevk edecekler. bulunduğunuz birliğin hastane günü ne zamansa o gün sivil olarak hastaneye çıkabilirsiniz. doktor sizden tahlil falan isterse sonraki hafta aynı gün yine çıkma şansınız olur. doktordan imzalı, tarihli kaşe almayı unutmayın. bu sayede 21 gün içinde 2 veya 3 kez sivile çıkmış olursunuz.

not: spor istirahati almaya çalışırken yanlışlıkla muaf raporu almış kişi. *
  • özel izin ile çarşıya çıkılabilir bölük komutanı yada idari işler astsubayı ile konuşulup izin alınabilir tabi kıçım başım ağrıyor gibi değil de önemli bahaneler ile örnek paramı çaldılar param kalmadı x bankadan yollayacaklar.