şükela:  tümü | bugün
  • bir alışkanlığı kazanmak için 21 gün boyunca aynı düzende yapılması gerektiğini anlatan kural.
  • çayı şekersiz içmek, spor yapmak gibi bazı alışkanlıkları edinmek ve sürekli hale getirmek için uyulması gereken kural. vücut bu süre zarfında rutine bağlayıp zorlanmaktan kurtuluyor.
  • kafeinden, internet bağımlılığına kadar tüm kurtulmak istediğiim alışkanlıklarımı def etmek için bugünden itibaren uygulayacağım yöntem. ayın 26 sında görüşürüz ibneler.
  • uyku sorunum için deneyeceğim bakalım not alın bekleyin 26sında görüşelim
  • sigara için işe yaramıyormuş az evvel bi psikiyatr arkadaşım mesaj attı, nikotin bağımlılığı zaten 72 saatte sona eriyor sonrası psikolojik, 3 hafta da olur 3 gün de 3 yıl da.
  • basketbol maçında hücum eden takım karşı sahaya 21 gün içinde topu geçirmek zorundadır. geçiremezlerse top karşı takıma verilir.
  • zaman herseyin ilaci derler ya; tam olarak oyle degil o. zaman hicbir soruna cozum olmuyor. sorunu sen cozuyorsun, zaman da yaralarinin daha az acimasina yardim ediyor.

21 gun kurali da boyle. butun canlilarin temel ozelligi adaptasyon. ıstinasiz butun canlilarin habitatini degistiriyorsun, ya uyum sagliyor, ya oluyor. arasi yok
  • 3 x 21 gün tekrar etmek gerek. bir alışkanlığın oluşması için de, bitirilmesi için de çabanın sürdürülmesi gereken gün sayısı bu.
  • ben onu (bkz: 5 saniye kuralı) olarak biliyordum, senin rakamların daha iyiymiş...