• aygaz, opet ve tüpraş'ın sözde öğrencilere destek olmak için sponsor olarak 10 tl'ye düşürdüğü biletleri yine lale kart'lılar alıp bitirdiği için zenginin zengine sponsor olduğu bir etkinlik olmuştur. biletlerin satışa çıktığı 7 ekim sabahı tüm öğrenci biletlerinin bitmiş olmasının başka bir açıklaması olamaz çünkü. öğrenci dediğin zaten lale kart'lı olmaz!

böyle bir saçmalıktan dolayı sponsorlar desteklerini çekse ya da oyunlarını öğrenciler izleyemeyeceği için ekipler festivali protesto etse yeridir! bari insanları keriz yerine koymayın da sabahın köründe gidip o kuyruğa girmesinler. biz bu festivali zenginler için yapıyoruz kardeşim, para kazanmak için yapıyoruz diyin bilelim...
  • 2002 yılından bu yana iki yılda bir gerçekleştirilen istanbul tiyatro festivali, 2017 yılından itibaren yeniden her yıl gerçekleştirilecek.

bu yılın tarihleri 13-26 kasım 2017 olarak belirlenmiş.

http://tiyatro.iksv.org/…arsiv/haberarsivi/p/1/1508
  • festival biletleri, siyah ve beyaz lale üyeleri için 2 ve 3 ekim tarihlerinde, kırmızı ve sarı lale üyeleri için ise 4, 5 ve 6 ekim tarihlerinde öncelikli satışa sunulacaktır. genel satış ise 7 ekim 2017 olarak belirlenmiştir.

programa http://tiyatro.iksv.org/tr/program adresinden ulaşabilirsiniz.
  • tam 50 tl , ogrenci 10 tl gibi sacma sapan bir fiyat politikasi belirlemis festival.
    50 tl nedir ya ? tam dedigin ogrenci fiyatinin 2 kati olur, 5 degil...
  • yarın gidip direk iksv'nin mekanında bilet almayı düşündüğüm festival.

fakat aklımda birkaç soru var. bu sebeple önceki festivallerde iksv'nin binasına giderek bilet almış olan yazar arkadaşların beni yeşillendirmelerini rica ediyorum. biletler yarın satışa çıktığı için ne kadar erken dönüş olursa o kadar güzel olur.

edit : bu şekilde bilet almak için gece gidip çadır kurmak gerekiyormuş. buradan çadırlı arkadaşlara selam ediyorum. olur da vazgeçerseniz, gidemeyecek olursanız biletlerinize talibim. neredeyse her oyuna..
  • sözde ögrenci biletleri 10tlden satışa sunulacakti ama her oyun için bir tane kontenjan biraktilar sanirim.
  • bu sene "tiyatro bağımsızlık yapar" teması ile karşımızda olacak festival.
  • berlin'li schaubühne am lehniner platz ekibinden, efsane yönetmen thomas ostermeier'in iii. richard'ını ağırlayacak festivaldir. hala bilet bulunabiliyorken kaçırmayın derim.

edit: daha ilk saatlerde bilet milet kalmadı tabi.
  • tabii ki öğrenci biletleri bitmiş bile...
  • schaubühne'nin iii. richard'la katılmayacağını duyurmuş, artık pek de tadı kalmamış festivaldir. neden? topluluk böyle karar almış. oldu, tamam!

edit: topluluğun, hatta thomas ostermeier'in resmi açıklamasına göre, ülkede sanatçıların, gazeteci ve aktivistlerin sebepsiz yere tutuklanıyor olması ve festival için gelecek olan topluluk üyelerinin güvenliğinin garanti altında olmaması sebebiyle böyle bir karar almışlar. sanat her şeye karşın, rağmen ve inatla yapılan bir şeydir. schaubühne gibi bir topluluğun böyle bir kararla gelmemesi beni çok şaşırttı.
hesabın var mı? giriş yap