şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trt2 de yayinlanirdi sanirsam hmm
 • ilk bolumlerinde polislerin serseri kilikli sevimli bi sefleri vardi, surekli dart oynar ve tikinirdi, sonra olmushtu bu, yerine disiplin abidesi bi zenci gecmishti, dizinin yapisi geregi o da sevdirmeyi basharmishti kendini, lakin bana sorulucak olursa asla selefinin tadini veremediydi
 • peki 21 jump street adlı hazırlık senelerime denk gelen bu dizide johnny depp oynardı ama booker kod adıyla tanıdığımız richard grieco da oynamaz mıydı diye sormak istiyorum. yoksa o dönemde böyle birbirinin klonu iki adet dizi ekranları sarmıştı da tek kanallı televizyonlarımızdan bizleri esir mi almıştı? yoksa artık o zamanlar tek kanallıyı aşmış magic box star'a geçebilmiş miydik? (sanmıyorum) bunlardır bu diziyi düşününce aklıma bir anda takılan sorular. bir de booker neden kaşlarını almaktadır, ibne midir?

  (dedirten bir diziydi demezsem sözlükten uçan anısı baki kalan bir yazar olur muyum, benim de arkamdan "onu çok benimsemiştik sözlük yönetimi istifa" diye entry düzerler mi)
 • melez kivircik bir kadin polis ve sisko komik bir diger polis de bu karakolda johnny depp in meslektasları, kankaları idi. bir bolumde bu 2si cinsel munasebette bulunmuslrdı da diger bolumde kıvırcık melez, sisko meslektasina o prezervatif niye cuzdanindaydi, yoksa bunu tasarlamısmıydın gibi epey bi trip atmıstı.
 • ilk bolumu ve muzigi hala aklimda olan ozlenen dizi. johnny kardesimiz kendi halinde bir memurdur, saclarini yana yatirir felan. sonra bunun ortagini (yada babasini tam hatirlamiyorum) action halinde iken vururlar. bu olaydan etkilenen johnny kardesimiz baska bolume transfer olur, bunu bir image maker'a gotururler; saclar, imaj bastan asagiya degisir. ozellikle undercover calisarak gencleri etkileyen suclar ile mucadele ederler, kendi aralarinda da tabiki bir sosyal dunyalari vardir; dizi her iki acidan da doyurucu bir icerik sunmaktadir. ruhu sad olsun.
 • hatırladığım kadarıyla bookerı oynayan richard grieco dallamasının kendi çapında bi fenomen olmasıyla ayrılıp kendi özel dizisine geçmesine zemin hazırlayan dizi*. lakin son gülen kate mossu ve winona ryderı götüren johhny depp oldu*. zamanın güncel sorunları olan aids, kürtaj vb. konulara eğilirdi*. bence en etkileyici bölümü kadrolu oyunculardan olan ayı gibi iri bir adamın eski sevgilisini kurtarmak için gittikleri güney amerika ülkelerinden birinde fonda with or without you çalmasıydı. o zamanlar sevdiğimiz şarkıyı tvde duymak bile heyecanladırırdı bizi*.
 • sinemaya aktarılması gündemde olan kult dizi
 • dizinin akillarda yer eden baslangic muzigini holly robinson (dizideki judy) adli bir tv celebrity si seslendirir.

  we never thought of finding a place where we belong,
  you don't have to stand alone,
  we'll never let you fall,
  don't need permission to decide what you'll believe.

  (you're gonna learn something when we meet you after school!)
  i said jump, down on jump street,
  said jump! down on jump street!

  your friends will be there when your back is to the wall,
  you'll find you need us
  'cause there's no one else to call,
  when it looks hopless, a decision's what you need.

  you better be ready to,be ready to (cause you're running out of time!)
  jump! 21 jump street!
 • bölümlerinden birinde suicidal tendencies - institutionalized çalan dizi.
 • bu yılın eylül ortalarında dvd seti ile boy gösterecek olan, amerika'da 1987 - 1999 tarihleri arasında yayınlanmış (türkiye'de o civarlarda olması muhtemeldir ancak o kadar uzun boylu değildir) ve bayaa bi hayran kitlesi edinmiş, zamanının iyi aksiyon/drama/gençlik dizilerinden biri.. en iyisi oydu kanımca çünkü o zamanlardan başka dizi hatırlamıyorum... o zamanlar nedense booker pek bi sevilirdi hatunlar tarafından (ben de dahil) ama namı alıp başını giden johnny depp olmuştur.. *

  biraz önce cast'ın fotolarına bakınca pek bi şok geçirmeme neden olan dizidir ayrıca, the x files 'ın güzide karakterlerinden x 'i oynayan steven williams şef adam fuller karakterini canlandırmış burda.. görünce hatırladım valla..

  tekrar yayınlansa tekrar izlenilesi bişi