• --- spoiler ---

kafaların tavan yaptığı noktada müzik dersini basan ct'un "fuck you miles davis" diyerek kafayla gonga dalması kesinlikle izlenmesi gereken bir sahnedir.

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlenilebilecek en komik filmlerden biri. burası tartışmasız, aksini iddia eden varsa ota boka muhalefet olan kesimdendir pek aldırış etmeyin. yalnız izlememe rağmen pek çok sahnede güldüm ki genelde komedi filmlerinde insanı gülmeye teşvik eden şey sürü psikolojisidir. siz hesap edin işte eğlencesini ama yine de beklentiniz tavan yapmasın.
  • neden kimse belirtmemiş bilmiyorum ama mıncıklamanın had safhada olduğu filmdir. beden eğitimi öğretmenini oynayan adam rehin alma sahnelerinde kızı hayatında kimseyi mıncıklamadığı gibi mıncıkladı resmen. yok kız bayıldı memeden kavrayım, yok kızı yere koyucam memişleri mıncıklayım, yok omzuma alıcam götü elleyim falan... sinemada izlemediyseniz, evde izlediyseniz ve dvd falan elinizin altındaysa tekrar bakın. ulan sen koskoca aktörsün, istediğin ortalama hatunu götürürsün. sahne ayağına ellemek ayıp değil mi?
  • --- spoiler ---

en mükemmel sahnesi, channing tatum'un gelip telefonda kızla konuşan jonah hill'e işkence ettiği sahnedir. başa sara sara 4-5 kez izledim...

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlediğim en iyi komedi filmi. ben de bir köşeye atıp iyi bir film olacağına ihtimal vermeyen kitledendim ama yeni neslin birkaç nesil öncesiyle olan çatışmasını müthiş mizahıyla sunmuş bir film. her ne kadar absürt gelse de yeni nesil böyle artık.

--- spoiler ---

hap atıp patladıkları sahne ve jonah hill başkanın hatunla konuştuğu sahnede channing tatum'un piçlikleri sahne filmin zirve anlarıydı, koptum.

--- spoiler ---
  • beklentileri en az seviyede tutarak izlemeye koyuldum ancak bu filmde bildiğin eğlendim lan. devamını bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.
  • kesinlikle harika bir komedi/aksiyon filmi olmuş.kahkaha atmaktan akciğerlerimi zorlayan araya az da olsa dram da serpiştirilmiş güzel bir film.channing tatum her ne kadar mükemmel bir oyuncu olmasa da yavaş yavaş iyi oluyor gibi geldi jonah hill zaten oscar adaylığı da aldı artık diyecek bir şey yok.

--- spoiler ---

glee ile dalga geçildiği yerde resmen koptum ama glee'deki lise de böyle değil ki bu lise resmen tepetaklak gibiydi.bu açıdan da takdir edilesi o klişe lise tipinden çıkılmış.o sonlara doğru johnny'nin çıkması filan iyi olmuş ondan sonraki sahne de tam bir absürd komedi örneğiydi.

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlediğim belki de en iyi komedi filmi. özellikle ilk yarısıyla kahkaha attırıyor çok fena. ikinci yarısında işin içine biraz aksiyon girince komedi seviyesi düşüyor. ama film aynı oranda zevk veriyor izleyenlere. bol bol göndermeler mevcut film içerisinde.

hayli eğleneceğiniz ve güleceğiniz bir film olduğunu düşünüyorum. lâkin beğeneni de bol beğenmeyeni de..

--- spoiler ---

özellikle johnny depp sürprizi beni şaşırttı.

--- spoiler ---
  • underrated denilebilecek bir film. zira dusuk beklentiyle dvd versiyonunu izledim, bir hayli komikti. tosun eleman fena zayiflamis super bad'deki halinin yarisi kadar simdilerde.
  • komik ve eğlenceli anlar yaşatan film. yaz aylarında zevkle izlencek türden.

filmde, adını aldığı diziye bir çok dokundurma da var. hatta kimse farketmemiş ama johnny depp ve richard grieco da filmin sonlarında 2 dakikalığına konuk oyuncu olarak yer alıyorlar. izlerken "kesin o değildir; öyle olsa mutlaka reklamı yapılırdı" dedim ama oymuş!
hesabın var mı? giriş yap