şükela:  tümü | bugün
  • bir türkiye klasiği olan çamur at izi kalsın politikasına sosyal medya hesaplarını alet eden banu avar'ın imza attığı rezalettir. olay şöyle:

1 kasım 2016'da banu avar'ın facebook hesabında yeniçağ gazetesinden ahmet takan adlı yazarın sığınmacı ve göçmenlere yardım eden bir derneği ingiliz finansörlü stk olarak niteleyen, beşinci kol faaliyetleri yürüttüğü ve çalışanların aralarında kürtçe konuştuğu gibi iddialarla (konuşuyorlar da bunu dile getirmek neye hizmet eder?) iftiralara boğduğu yazısı yayınlanmıştır. tamamı şurada:

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…leri-40272yy.htm

bu arada bu yazının mahkeme kararına rağmen internette olması ayrı bir rezilliktir.

neyse, bu iğrenç yazı hakkında banu avar'ı bilgilendirmek ve sosyal medya hesaplarını yönetenlerin paylaştığı yazılar konusundaki dikkatsizliği konusunda kendisini uyarma üzere kendisine mail attım.

hemen ertesi gün cevap verdi:

-yazının neden yalan olduğuna dair bilgiler verin. ispatlayın.

uzunca bir yazıyla derneğin faaliyetlerini, izinlerini ve ahmet efendi'nin iftiralarını teker teker cevapladım. uzunca bir süre cevap gelmedi. ta ki haftasonu kendilerine cevap beklediğimi yazdıktan sonrasına kadar. cevap şuydu:

-tekzip yazacak bir durum görmüyoruz ortada. hatta daha fazlası var.

artık ne diyeceğimi bilemez haldeyken kendilerinin 'daha fazlasını' açıklamasını istediğim bir mail attım. tabii cevapsız. bu esnada ahmet takan köşesinde derneğin avukatını misafir etmiş ve bir gazeteci için en büyük utanç olan özür ve düzeltme yayınlamıştır. düşünsene gazetecisin, bir köşen var ve o köşede bir derneğin avukatının yazısı yazıyor sen de o gün tatil yapıyorsun :)

tekzip yazısı şöyle:

http://i.hizliresim.com/molkbq.jpg

sözün özü:

insanlara faydalı olmaya çalışan bir derneği ve onların yardım etmeye çalıştığı mültecileri sürekli türk insanının önüne atmaya çalışan, özür yazılarını yazdıktan sonra pısan ve sosyal medya veya internet sitelerinde yayınlamaktan imtina eden bu tarz yazarların yaptığına rezalet denmez de ne denir?

diyelim ki bu kadının sosyal medya hesabındaki işgüzarlardan haberi yok.

daha büyük rezalet değil midir? :)

halimiz bundan ibaret.
  • işin içinde banu avar geçince şaşırtmamıştır.
  • sözlükte rastladığım en sıkıcı rezalet. 0,5/10 puan veriyorum.
  • kimileri bilmez ama banu avar daha ortada akp yokken, her seyi dis lobilere baglama hastaligina ilk kapilan gazetecimizdir. dinci olmamasi, etik olmayan sekilde gazetecilik yapiyor olmasini elestirmemizi engellememelidir.
  • aynı banu avar'a "işin içinde başka güçlerde var, dernek binasında sabah akşam rumca şarkı söyleyip panda yavrusu hoplatıyorlar" diye mail atılsa ikiletmeden taşırdı köşesine.
  • pek şaşırmamak lazım.

(bkz: banu avar'ın zaytung haberini gerçek zannetmesi)

kendi gazeticilik tarzıyla, kendisi ile ilgili haber yapılsaydı "ingiliz finansörlü banu'nun gazetecilik faaliyetleri" gibi haberler çıkabilirdi. (y.lisans eğitimini ingiltere'de yapmış olması nedeniyle)