şükela:  tümü | bugün
  • bu aralar kafam dağınık. kaç haftadır doğru dürüst çalışmıyorum. hafta sonu özellikle pazar günü dışarı çıkmadım, dinlendim. ailemle vakit geçirdim. dedim ki pazartesiden itibaren toparlanıp biraz çalışayım.

sabah kalktım bu niyetle. traş, duş, kahvaltı derken koştur koştur kızımın okuluna geldik. malum hafta başı olduğu için öğrenciler istiklal marşı'na hazırlanıyor. tam kızımı gönderdiğim sırasına, arkadan, okulun giriş kapısının ve güvenliğin olduğu taraftan ''allahını, peygamberini sinkaf'' dedi bi tanesi. dedim ''gene millet trafik yüzünden birbirine girdi''. kafamı çevirip bakınca durumun öyle olmadığını sığırın tekinin ortaokul çağındaki kızına küfrettiğini gördüm. bu arada sığır devam ediyor tabi. ''senin gibi evladı sinkaf''... ,...,...! bi yandan da kızcaazı öyle bi itip kakıyor ki, görmeniz lazım. hemen müdahale edeyim diye o tarafa yeltendim ki istiklal marşı başladı.

marş boyunca kızın sabah sabah babasını (ona baba denirse tabi) o kadar kızdıracak boyutta nasıl bir kusur işlemiş olabileceğini düşündüm. içimdeki avukat tarafım adamı aklayacak bi yön ararken, baba tarafım ''bırak marşı falan, git adamın suratını dağıt'' diyordu. sonunda istiklal marşı bitti. hemen olayın olduğu tarafa baktım. adam gitmiş, kız hafif hafif içli içli ağlıyordu. gidip teselli etmek, ''bırak, üzülme, yakında büyüyeceksin. bu şerefsize katlanmak zorunda kalmayacaksın''demek istedim ama yapamadım. okulun tören alanında bulunan müdiresine gidip ''bakın şu öğrenciniz ağlıyor, bi ilgilenin isterseniz'' dedim.

bi an yanlış duyduğumu, aslında az önceki olayın hiç yaşanmamış olduğunu düşünmek istedim. bu düşünceme destek bulmak amacıyla güvenliğe yaklaştım ve az önce olanları görüp görmediklerini sordum. maalesef umudum boşa çıktı. olayı gördüklerini zaten bu adamın aynı şeyleri sık sık yaptığını söylediler.

sabahtan beri bu olanları düşünüyorum. sözde bu haftaya zıpkın gibi girecektim ama şimdiden dağıldım. hani çevremizde saçma sapan seçimler yapan genç kızlar var ya işte o kızlar bu şerefsizlerin kızları. bir an önce bu şerefsizlerden kurtulmak için gidip başka şerefsizlerin eline düşüyorlar. off sözlük off!
  • (bkz: bekir bozdağ22 şimdi oturumu açtı)

kız çocuğu bir ahlaksızlık yapmasa babası hırpalamaz.
    üzerinde çalıştığımız yasa tasarısı kapsamında tecavüze uğrayıp evlendirilmeli.
    devlet olarak hep kocasının yanında olduğumuzu bilmeli.
  • bu rezilliğe tanık olan kızına bunları yapan dingilin burnunun ortasına iki tane patlataydı haftaya zıpkın gibi başlardı kanımca.

elini korkak alıştırmayacaksın böyle hayvanlar denk gelince. konu fiziki veya sözlü şiddete uğrayan çocuklarsa felsefem bellidir :

bu haltı yiyen herifi önce döv sonra sor .: hayırdır bro derdin neydi diye.
  • drama: 8
    hikaye akışı: 8
    inandırıcılık: 3
    özgünlük:2
    sonuç: 1

inandırıcılığı düşük olsa da yazarın araştırılması sonucu tutarlı olduğuna kanaat getirdim. ancak bu olaya rezalet başlığı açılmasıyla kamuoyuna durumu açmanın getireceği her hangi bir fayda göremiyorum.

edit:dikkat çekme çabası demiştim o kısmı sildim. kim dikkat çekmeye çalışmıyor ki şu dünyada amk.
  • neden müdahale etmedin ki? o kız çocuğuna sahipsiz olmadığını, insan olduğunu hissettirmek bizim de görevimiz değil mi?

dayak yeme pahasına da olsa savunmalı çocukları, gerekli işlem bir şekilde yapılmalı.

nasıl bu adam aynı şeyi sıklıkla yapar da güvenlikçiler boş boş bakar?

rehberlik hocası falan yok mu?

sosyal hizmetler işlem yapamaz mı?

aklımda deli sorular...

arkadaş haftaya zıpkın gibi giremediğinden yakınıyor ama asıl bir kız çocuğunun hayatı kaymış, ona ne yapabiliriz onu düşünmeli...