şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonları üzerinden hiçbir şekilde arama ya da başka bir bilgi alıp gönderememe durumudur.

vodafone ve turkcell hatlar ile denedik ancak "ağda kayıtlı değil" "şebeke hatası" gibi mesajlar alıyoruz.

lokal ve geçici bir şey mi? yoksa farklı bir karartma halinde miyiz bilemedik.

ne güzel de korku paranoyası içerisindeyiz!

edit: avea çalışıyor.
    büdüt: data çalışıyor.
    bibip: turkcell çalışıyor.
    soru: 6 tane vodafone hat kullanıyoruz sahalar ve ofis arasında koordinasyon için. şu anda kimseye ulaşamıyor haldeyiz. nasıl telafi edecek bunu vodafone?

final edit: "30 tane ilde güvenlik açığı kaynaklı bir trafik problemi vardı ve giderildi" diye bir açıklamayı şahsen yetkili bir abiden aldım. geçmiş olsun.
  • (bkz: başlığı ben açacaktım ulan)

seyhan/adana dan sataniccore bildiriyor burada da durum aynı...

ulan bir tek adana'ya mı has yoksa bu...
  • bu arada internet var 4.5g falan çekior ama arama falan yapamıorsunuz durum çok ilginç..
  • vodafone, arama yapmak istediğinizde hücresel ağ kullanılamıyor şeklinde uyari vermekte. fakat hücresel veriyle internete baglaniliyor. iskenderun/ hatay
    edit: hata mesajı "normal çağrılar erişim kontrolü tarafından kısıtlandı" şeklinde değişti.
    son dakika: düzelmiş gibi görünüyor.
  • vodafone yaklaşık 2 saattir "ağda kayıtlı değil" hatası vermektedir. müşteri hizmetlerini arayınca, "sinyalde problem yok, 10 dk sonra telefonu kapatıp açarak tekrar denerseniz düzelme olacaktır" denmektedir. tabi ki düzelme olmamaktadır. sebebi merak ediliyor bütün şirkette.

lokasyon: kayseri, organize sanayi bölgesi
  • osmaniye'de de olan sorun.

edit: baz istasyonunu patlatmışlar deniyor twitter'da. 1 hafta gelmez diyen de var.
  • karsta da vodafone'da da kesinti var. önce internet gitti, sonra servis yok diye gösterdi.
    an itibariyle gelmiştir.
  • gaziantep / şahinbey / karataş / yeditepe mahallesi civarında da vodafone servis dışı.
  • mersin yaklaşık 2.5 saattir vodafone arama kapalı, gariptir mobil internet var :(
  • işyeri telini arayabiliyorum ama gsm numaraları olmuyor. böyle vaziyetin içine sokiym.