şükela:  tümü | bugün
 • rusya'nin ural bölgesinde yaşanan nükleer sızıntı sebebiyle radrasyon yüklü bulutlar ülkemize doğru geldiği bir kaç hafta içinde radyoaktif ruthenium 106 elementinin tepemize yağacağı yönünde haberler dolaşıyor. bir de yağmurda kalmayın dikkat edin deniyor ama element duvarlardan süzülürken radyoaktiviteden nasıl kaçılacağını ben anlamadım. fransız nükleer güvenlik enstitüsü rusya dan kaynaklanan bu sizintinin normal değerlerin 1000 katı olduğuna dair bilgi vermiş.

  amaaaan sende ne olacak içeriz biz o çayı, yeriz biz o fındığı . yaşasın geliyor yine ucuz çay ve fındıklar. [(bkz: radyoaktif findik)finduk]

  bütün insanlar ölse de dünya ve doğal yaşam keşke bir rahata erse...

  kaynak 1

  kaynak 2

  kaynak 3
 • eylül ayının sonunda ölçülmüş anormal radyoaktivitenin ruslardan kaynaklandığını rus devletinin anca kabul etmesi haberidir.

  yeni bir şey değil, 2 aydır soluyoruz zaten ruthenium.
 • önümüzdeki 50 yılda kanser vakalarının patlaması ve genç ölümleri katlayacak olan gelişme.

  çernobil sonrası karadenizde neler olduğunu hepimiz biliyoruz. bakanımızın biri radyasyonlu çayı içip "bakın, hiçbir şey olmadı, siz de güvenle içebilirsiniz" demiş ve bir sürü insanımızın ölüm fermanına resmen imza atmıştır.

  (bkz: kazım koyuncu)'nun 38 yaşında ölmesine sebep olan kanser hastalığının da çernobil faciası olduğu bilinmektedir.

  kaçınmanın bir yolu yok elbette, fakat radyasyon serpintisi vücudun tolere edebildiği değerlerin üzerine çıktığında ağzınızda acı demir tadı hissedersiniz, hemen o bölgeden mümkün olduğunca uzaklaşın. en azından vücudunuza vereceği zararı biraz azaltmış olursunuz.