şükela:  tümü | bugün
  • gençlerbirliği teknik direktörü mustafa kaplan'ın iq seviyesi sayesinde fenerbahçe'nin rahat şekilde kazanacağı maç olacaktır. maçtan sonra editlerim.

maç sonu editi: fenerbahçe'nin deplasmanda rahat bir oyunla ve 5-1'lik skorla kazandığı maç olmuştur. bu arada mustafa kaplan gençlerbirliği'nin başında sezon sonunu göremez. kovulunca editlerim.
  • fb'nin kazanacağı maç, gençlerbirliği iyi bir takım değil.
  • üst edit:
    kadromuz:
    altay bayındır, mauricio lemos, serdar aziz, marcel tisserand, filip novak, luiz gustavo, jose sosa, mert hakan yandaş, diego perotti, dimitris pelkas, papiss cisse

yedekler: oytun özdoğan, ozan tufan, mbwana samatta, ferdi kadıoğlu, sadık çiftpınar, mame thiam, ömer faruk beyaz, eyüp akcan, gürkan başkan, caner erkin

bastır novak!

bu kadar az entry görünce şaşırdığım; saat 16:00da başlayacak süper lig maç başlığı.

fenerbahçemizde sağ bek krizi bulunuyor, en önemli sorun bu. ikinci en önemli sorun da gustavo'nun kart sınırında olması. milli maç arasından önce eleştirilere maruz kalan erol hoca için asıl büyük sınav bu maç ve haftaya oynanacak beşiktaş maçı bence.

ilk olarak takımın düzenini nasıl kuracağı çok önemli;
    - savunmada sağ beke lemos konulursa bek katkısı olmadan nasıl bir hücum planı sergileyeceğiz; sadece caner'e bakacaksak bu bir sorun.
    - sağ beke ozan konulursa bu sefer orta sahanın dinamizmi gidecek; buraya nasıl bir çözüm getirecek bu bir sorun.
    - savunmayı 3leyip 3-4-3 ya da 3-5-2ye geçmesi de olası ve bence 3-5-2 bu hafta en mantıklı seçenek.
    - bir de sürpriz var; alt yapıdan bir sağ beki koyabiliriz kadroya ama bu sefer de takım içinde oynamayan oyuncular huzursuz olabilir. erol hocayı bu açılardan bu hafta çok büyük bir sınav bekliyor.

buna ek olarak gustavo'yu nasıl koruyacak erol hoca; bu da bir sınav. tabii ki oyuncunun hareketlerine vs de bağlı ama hızlı atak yersek, ya da garantı zamanda oyundan almazsa da gutavo sarı kart yerse bu hocaya da yazılır. ayrıca bu durumda beşiktaş maçında ne yapacağı da meçhul.

öyle veya böyle bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum. eğer ilk 20 dakika içerisinde gol bulursak 2-3 farkla biteceğini düşündüğüm; ilk 20 dk içerisinde gol bulamazsak ilk golü yiyeceğimiz ve 2. yarıda kurtarmaya çalışacağımız bir maç olacağını düşünüyorum.

kadro isteğini ve tahminini de bırakalım, adettendir:

istek:
    altay - lemos, serdar, tisserand - ozan, sosa, gustavo, pelkas, caner - samatta, cisse

bu takımla, savunmada 5-4-1 gibi, hücumda 3-5-2 ve yer yer 3-2-3-2 gibi oynayacağını düşünüyorum takımın.

tahmin:
    altay - ozan, lemos/serdar, tisserand, caner - mert hakan, sosa, gustavo, pelkas, perotti - samatta

not: umarım mert hakan tercihi ile başlamaz hoca.
  • gençlerbirliği 4-0 kazanacaktır. skor tahmini oynayan iddia severler bunu düşünsün derim.
  • fikstürü bile fener’i durdurup fetösaray’ı avantajlı kılmak için ayarlayan bir federasyon’a ait fetösaraylı halil umut meler denen hıyarın yöneteceği maç.
  • bu maç, fenerbahçe'nin haftaya oynayacağı maçtan daha zor geçecektir. fenerbahçe'nin sağ kanadı yok deniyor ama ben herhangi bir anadolu takımının büyük takımın zaafını kullanarak oyuna hakim olduğunu hatırlamıyorum bu ülkede...

hoca değişimi sebebiyle gençler bir şeyler yaparsa yapar. yoksa kolay maç olur.
  • fenerbahçe'nin koskoca bir balon olduğunu gösterecek maç.
  • kadro değişik gibi dursa da 4-2-3-1 kadrosu ve ben bundan hiç hoşlanmıyorum. mert hakan'ı ve novak'ı görmek için iyi bir fırsat olacak. konya maçı kadar zor olacağına eminim. ilk 11'de neredeyse ilk defa birlikte oynayacak bir sürü oyuncu var. arkada novak, önünde perotti mesela.
  • açıklanan kadroyu görünce bir fenerbahçe taraftarı olarak kahkahayla güldüm. sol taraf otoban olacak novak hücumcu savunması eksik, perotti 40 dk kondisyon ile defansa gelmez.

sağ bek lemos garibim jailson’a ne yapıldıysa ona da aynısı yapılıyor yine. mevki dışı oynuyor.

forvette samatta ancak böyle küstürülür hoca prensi cisse için dayanamış 11 oynatıyor.

benim konya maçı sonrasındaki yorumlarım üzülerek söylüyorum gerçek oldu.

gençlerbirliği deplasmanından galibiyetle dönmemiz şu kadroyu maçın 20’dk sında değiştirmezse çok zor. buradan alınacak kötü sonuç ve moral bozukluğu ile beşiktaş’a da içeride haftaya puan kaybederiz. o noktada erol bulut kovulursa bu ligde hala şampiyonluk şansımız olur ama yok hoca ile devam etme inadı sürerse işte o zaman bu sezon da kaybedilir ve bu ekonomik düzense koca çınar daha da belini doğrultamaz uzun seneler.
  • en erken pazar günü oynanması gerekirken fatih terim’in isteğiyle cumartesi oynanacak maçtır. biliyorsunuz fatih terim lig fikstürünü kendi yaptığını geçen sene itiraf etmişti.

hal böyleyken ve ortalık terimin fedaisi hakemlerle doluyken hala nisanda şampiyon olabileceğini düşünen renkdaşlar var. her türlü operasyona karşı hem yönetim hem taraftar ayık olmalı. zorlu bu deplasmanda puan kaybı olursa gsnin arkasına düşeriz ki camianın moral motivasyonunu kırmak için bunu bekliyorlar.