*

şükela:  tümü | bugün
 • sapiens kitabıyla ünlenen yuval noah harari'nin yeni kitabı.

  önümüzdeki günlerde tanıtımı yapılacakmış. türkçe'ye ne zaman çevrilir bilmem ama diğer kitaplarını, özellikle sapiens'i çok beğenen bir okuru olarak heyecanla bekleyeceğim.
 • günümüzün “geçmişe dönme konusunda nostaljik fantezilerden”kurtulamayan ve “politikacıları gelecekle ilgili anlamlı vizyonlar üretemeyen” dünyasında sapiens ve homo deus kitaplarının yazarı yuval noah harari, günümüzü anlatan bir kitap yazmaya karar verdi.

  dunyahalleri.com’un the guardian’dan aktardığı habere göre jonathan cape yayınevi tarafından hakları satın alınan yeni kitabın adı “21. yüzyıl için 21 ders ” (21 lessons for 21st
  century).

  önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan frankfurt kitap fuarında kitabın ilgi odağı olması bekleniyor. kitap 2018’in ağustos ayında piyasaya çıkacak. harari, “sapiens geçmişle, homo deus da gelecekle ilgili dersek, bu kitap da bize günümüzü anlatacak. 21. yüzyılda bizleri bekleyen devrime nasıl hazırlanmamız gerektiğini gösterecek” diyor.
 • dogrusu 21 lessons for the 21st century olacak tabii.

  yuval noah harari once insanligin gecmisini, sonra da gelecegini anlatmisti. bu ucuncu kitabinda ise insanligin gunumuz dunyasindaki hallerini anlatacakmis. agustos 2018 gibi cikar diyorlar.

  https://www.theguardian.com/…ng-god-and-nationalism