• bir inşaat mühendisi olarak bu yönteme alternatif 30 küsur tane iskele sistemi geliyor aklıma. hiçbirinde de bu denli bir kasıtlı deformasyona gerek yok.

bu ülkede belediyeler niye var, anıtlar yüksek kurulu niye var, tarihi eserler hakkında yüzlerce kanun niye var diye soruyorum kendime. cevap bulamıyorum.

edit:imla, imla uyarıları için intrigante isimli yazara teşekkürler.
  • soran okursa ecdat mirasına sahip çıkıyoruz derler.
  • baktıkça insanın içini acıtan restorasyon.

bir allah kulu çıkıp demedi mi? abi siz napıyorsunuz?
  • işi dümdüz amelelere verdiklerinin göstergesidir .
  • türkiye gibi bu kadar geçmişi olan, tarihi olan bir memlekete yapılacak en büyük kötülük restorasyonu önemsememek veya becerememektir. kasıtlı olduğunu düşünmeye başladım.
  • vakıflar genel müdürlüğünün konuyla ilgili açıklaması rezaletin olmadığını iddia etmektedir.
    açıklama linki
  • restorasyon işi tanıdık bir müteahhite ihale edilmişse, tanıdık olduğu için denetlenmiyorsa, gayet olağan olan durumdur.
    yok eğer böyle değilse yetkili makamlar mutlaka bir açıklama yapacak ve müsebbipleri hakkında gereken işlem yürütülecektir.
    bekleyelim hangisi olacak.
  • istanbul’un turist çeken en önemli yerel mimarilerinden biri olan sultanahmet camii’sinin bile ne kadar özensiz, ihanet vari şekilde birilerine peşkeş çekildiğini görebiliyoruz. asıl vatan hainliği budur be.
  • o pencereleri iş bittikten sonra tamir ederiz diye düşünmüşlerdir kesin. efes gibi yüzlerce yıllık antik şehirlerde ve tarihi binalarda yaptıkları tamiratları gördük. gözünüz kanar şerefsizim.
  • yık-yap tarzı restorasyondur.
hesabın var mı? giriş yap