şükela:  tümü | bugün
  • az once dolar alip yaya kalmak yerine milli yatirim emtiamiz altin alirken farkettigim, devletimizin yeni kestigi haracin hayatimiza girmesi olayidir.

bsmv, yani (bkz: kambiyo gider vergisi) ya da banka sigorta muamele vergisi'nin kisaltimisi olan vergidir. daha once, gectigimiz yil doviz aliminda %0.1 olarak belirlenip daha sonra %0.2'ye yukseltilen bu vergi altin icin direkt olarak %0.2, yani binde iki oraninda uygulamaya koyulmustur.

bankayi arayip sordugumda bir-iki saat oldu vergi geleli dediler.
    haber sitelerine daha dusmemis, dusunce kaynak eklemek icin editleyecem.

baslik altinda yazan bir yazarimiz entry'sinde kaynak paylasmis. onu refer ederek simdilik onun paylastigi kaynagi paylasiyorum gelen mesajlara cevap vermek yerine. tiklamak istemeyenler icin de amme hizmeti ekran görüntüsü.
    ozelden mesaj atip soranlar icin benim hesabimin ekran görüntüsü. altin aldiktan sonra kambiyo vergisi kesildigi asikar. altini olan reis sevdalilarini kizdirmak isteyen dostlar icin eklendi.

bir diger husus, su entry'deki vatandas calisip ter akitmadan para kazandigimizi soyluyor. onun ben cibiliyetini sikkeleye sikkeleye altina donustureyim. k.cimizdan ter akarak kazandigimiz paranin oy verdigi haramilerce pul olmasini izlememek icin yatirim yapiyoruz. yatirim diyorum ama aslinda paranin degerini korumak oldugunu soylememe normalde gerek olmasa da bu akilsizlar yuzunden gerekliligi asikar. ayrica bu ticareti yaparken banka para kazaniyor ve bu kazandigi paranin vergisini devlete veriyor. beyniniz yok fikriniz de yok mk salaklari.

edit: vergi orani ve kaynak eklenmistir.
  • maske dağıtamayız ama vergi koymayı iyi biliriz.
  • adamlar işi kitabına göre yapıyor niye ağlıyorsunuz ulan?

(bkz: nisap miktarı),

alın size istikrar kalkanı (bkz: swh).
  • döviz alımına gelecek yeni vergilerin hazırlığıdır.

ortamı hazırlıyor ekonomi dehası yöneticilerimiz. millete piyasaları etkileyecek manipülasyonlar yapmayın deyip manipülasyonun kralını yapıyorlar.

son olarak şu bkz’ı vermezsem gece uyuyamam;

(bkz: 21 mayıs 2020 altın satışına bdsm gelmesi)
  • berat'ın harikalar diyarında olması.

bu amuga kodumun ekonomisi bu kadar superse niye her boktan vergi peşindesin berat???

cunku (bkz: berat harikalar diyarında).
  • daha dün bahsettik arkadaşlarla aramızda nasıl olur da altından almazlar bu kesintiyi diye, şansa yaşıyoruz vallahi.
    tanım: beli bükülen bizlerden alınacak bir beddua sebebi daha.
  • ekşi sözlükte altın alacak kadar parası olan yazarlarda varmış :) ben hepimiz fakiriz sanıyordum
  • ulan döviz alırken zaten vergi vardı kambiyo gider vergisi alıyorlardı binde 2. buna da mı koydular yuh artık pes. insanların sınırlarını zorluyorlar.
  • (bkz: çare btc)
  • borsada varken neden altında olmasın dediğim durum. mantıksız bir yanı yok, ayrıca altın ithal bir emtia. burada asıl olması gereken zarar durumunda vergi almamaktır abdde olduğu gibi.