şükela:  tümü | bugün
 • ankara büyükşehir belediyesi'nin, melih gökçek döneminde belediye iştiraki olan seğmen su'ya kullanılmaz durumdaki fabrikaların satılması nedeniyle 6 farklı satın almada belediye’nin yaklaşık 48 milyon tl zararı uğratıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmasıdır.

  şüphelilerin arasında hüseyin gülerce’nin kardeşi ibrahim gülerce ve adil öksüz’ün akrabası ömer öksüz de bulunuyor.

  --- spoiler ---

  ankara büyükşehir belediyesi’nin, görevinden istifa ettirilen eski başkan melih gökçek döneminde yapılan usulsüzlüklerle ilgili soruşturmaları ve suç duyuruları devam ediyor. büyükşehir belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, afm isimli şirketin düşük ücretle aldığı çoğu atıl, kullanılamaz, virane durumda olan fabrikaların sermaye artırımı yapılarak ve bu artırımın da belediye’ye yansıtılarak fahiş fiyatlarla seğmen su adına belka aş’ye satıldığı ortaya çıktı.

  satın alınan bazı fabrikaların içinin boş olduğu, hedef çizimlerinin yapılıp atış poligonu gibi kullanıldığı, bazılarında ise atıl ve kullanılamaz halde makineler bulunduğu ortaya çıktı. belediye bu ve benzeri alımlar ile yaklaşık 48 milyon tl zarara uğratıldı. 2019 yılında suç duyurusunun yapıldığı virane haldeki fabrikalar hakkında yeni detaylar ve fotoğraflar ortaya çıktı.

  suç duyurusunda yer alan, afm şirketi tarafından satın alınıp bir süre sonra belediye şiketi belka’ya haksız kazanç elde edilerek satılıp rant elde edilen ve belediye şirketinin zarara uğratıldığı belirtilen satın alımlar ve detayları ise şöyle:

  - beynam su (bağiçi köyü): afm firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2014’te sermaye artırımından yaklaşık 3 ay sonra ankara büyükşehir belediyesi’ne 4.737.500,00 tl maliyetle satılan atıl ve virane durumdaki bina.

  - ayudum su (karacadere köyü): afm firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2015’te sermaye artırımından 14 gün sonra ankara büyükşehir belediyesi’ne 5.825.000,00 tl maliyetle satılan atıl ve virane durumdaki bina ve 1 adet çalışmayan, kullanılamaz tahribatta damacana makinesi.

  - filiz memba suyu (güzelcekale köyü): afm firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2013’te ankara büyükşehir belediyesi’ne 6.000.000,00 tl maliyetle satılan bina ve atıl durumdaki damaca makinesi.

  - seğmen su (haymana): afm firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2013’te sermaye artırımından yaklaşık 5 ay sonra ankara büyükşehir belediyesi’ ye 14.880.000,00 tl maliyetle satılan bina ve makine.

  - bağiçi inci su (bağiçi köyü): afm firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2014’te sermaye artırımından yaklaşık 4 ay sonra ankara büyükşehir belediyesi’ne 12.350.000,00 tl maliyetle satılan bina ve makine.

  - karaali mevkii (gölbaşı): bu mevkide fabrika kurulması için afm şirketi ile sözleşme yapılmış, o tarihte şirkete makine alımı için 5.750.000,00 tl ödeme yapılmış, buna rağmen bu güne kadar tek bir çivi dahi çakılmamıştır. bu para tamamen havadan verilmiştir!

  inceleme sonucunda, satın almaların yapıldığı tarihlerdeki tutara göre oluşan yaklaşık 48 milyon tl’lik zararın, eski ankara büyükşehir belediyesi yöneticilerinin bilinçli olarak karşı şirkete menfaat sağlanması ile ortaya çıktığı belirtilerek ankara cumhuriyet başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. suç duyurusunda bulunulan isimler arasında o dönemde belka aş yönetim kurulu’nda yer alan hüseyin gülerce’nin kardeşi ibrahim gülerce ile fetö firarisi, 15 temmuz hain darbe girişiminin kaçağı adil öksüz’ün akrabası ömer öksüz’ün de yer alması dikkat çekti. ankara büyükşehir belediyesi yetkilileri, yetim hakkının sonuna kadar kollanacağını belirterek bugüne kadar haksız kazanç sağlayan herkesin peşine düşüleceğini ve haram mal yiyenin yanına kalmayacağını ifade ettiler.
  --- spoiler ---

  kaynak-1
  kaynak-2
 • (bkz: nitelikli dolandırıcılık) (bkz: görevi kötüye kullanma) suçlarını içeren ihbardır .muhtemelen. tüm suç adil öksüz'e atılabilir.
 • gözümüz içine baka baka da çalsalar ceza almıyorlar, almayacaklar. bu mahkemelerden adalet beklemek çok abes.
 • suç duyurusunu kabul edecek savcının ya da hakimin görev yeri değişir ya da fetö'den içeri girer.
  görsel
 • sanki hapis cezası alacaklar? üç kuruş verip cezadan yırtacaklar ya da bir amca veya dayı bulup çıkacaklar işin içinden. sen gariban halksın. sesin çıkmazsa en güzel semer sana vurulur. bu halka az bile tüm bu hırsızlıklar.
 • beni ve eminim birçok insanı daha da ümitlendiren suç duyurusu.

  melih efendinin yargılanıp, ceza alacağı günleri görmek isteyen çok fazla insan var biliyorum.
 • yalnız iyi hırsızlarmış aga
 • iktidar değiştikten sonra işleme konulacak suç duyurusudur.
 • --- spoiler ---
  şüphelilerin arasında hüseyin gülerce’nin kardeşi ibrahim gülerce ve adil öksüz’ün akrabası ömer öksüz de bulunuyor.
  --- spoiler ---

  (bkz: did you mean parsel parsel)
 • haksız edindiği tüm mülkleri faizi ile kamu ya devir etmeli ama daha adamdan çip i alamadık nasıl olacak bilemiyorum.