şükela:  tümü | bugün
 • chp antalya milletvekili deniz baykal, yaptığı skandal açıklamada, türkiye büyük millet meclisi'nde (tbmm) yeni anayasanın işletilmesi sürecine engel olacaklarını ifade etmiş.
  baykal, chp istanbul il başkanlığında yaptığı açıklamada, tarihi referandumdan halkın iradesiyle çıkan 'evet' sonucunu görmezden gelerek, "ikinci devre bu anayasanın işletilmesine müsade etmeyeceğiz maçı olabilir." demiş.
  baykal, skandal bir açıklamaya imza atarak, "halk oylamasında 'hayır' çıkması durumda, 1922'de izmir'de düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz" demişmiş.
  http://www.sabah.com.tr/…z-baykaldan-skandal-sozler
  önemli not: dünya siyaset tarihine geçen bu büyük skandalı paylaşarak pulitzer ödülünü hak ettiğim halde, kutumu yeşillendiren tebrik ve teşekkür mesajlarının şukle ve favor olarak entry altına yansıtmayan sözlükçü kardeşlerime da kabimin kırıldığını bilahare ifade etmek isterim. bundan sonra size müjde ve skandal yok, gidin kendiniz bulun.
 • halkın yüzde 49 u işletilmemesini istiyor. sırf yüzde 51 işletilsin istiyor diye bu yüzde 49 yok sayılacak değil ya. baykal da onların bir kısmını temsil ediyor. tam olarak işletilmemesi, uzlaşı yoluna vesayre gidilmesi için elinden geleni yapmaktır onun üstüne düşen. istediğin taraf ol, bu doğrudur.

  edit : kardeşim avrupada çok örneği var. bu tür önemli seçimlerde aranan çoğunluk yüzde 51 olmaz. sistem değişiyor, yüzde 60 olsa tamamen kabul. ancak yüzde 51 takdir etmelisin ki çok az

  edit : ilk entry sahibi kardeşim sen manyak mısın karşıt görüşte iki entryi de favorilemişsin, hayır, neden ki ?
 • yüzde yüzde olsun diyen yok şaibe olmasın yeter.
 • hay milli iradenize kafam girsin! milli irade milli irade.. kafa siktiniz yeter. sandıktan evet çıksın diye başvurmadığınız hile hurda kalmadı, bir de gelip temiz bir oylama olmuş gibi konuşup insanın asabını daha fazla bozmayın amkoduğum biatçı koyun sürüsü sizi.

  tanım: skandal falan değildir. referandum üzerindeki şaibeler ortadan kalkana ya da referandum tekrarlanana kadar yapılması gerekenin d. baykal tarafından beyanıdır.
 • skandal gorunce yine sikisti sandigim adamin aciklamasi. kimse de cevap olarak dememis, bunlar bugun at kosturuyorsa ulkende senin ve senin gibi dinazor siyasetcilerin sayesinde diye.
 • formatı sikip viran eyleyen skandaldır.
 • ulan kafanıza deniz baykal kadar göktaşı düşsün ak-dangoz kardeşim diye karşıaldığım açıklama.
  ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler. her lafın altında bir skandal aradığınıza göre bir dolaplar çevirmişsiniz demek ki, bu kadar ağlıyorsunuz.
  yediniz bir bok bari susun da çelebi zannedelim.
 • mecliste referandum oylamalarında chp kürsüde canını dişine taktı ama hiç bir işe yaramadı. her türlü usülsüzlüğü yapıp geçirdiler. yine öyle olacaktır. karar olumlu ancak yetersiz.
  tanım; skandal değil, muhalefettir o.
 • kk'nın konu ile ilgili yorumu.