• yüzde yüzde olsun diyen yok şaibe olmasın yeter.
  • formatı sikip viran eyleyen skandaldır.
  • mecliste referandum oylamalarında chp kürsüde canını dişine taktı ama hiç bir işe yaramadı. her türlü usülsüzlüğü yapıp geçirdiler. yine öyle olacaktır. karar olumlu ancak yetersiz.
    tanım; skandal değil, muhalefettir o.
  • o seçim sonucu öyle değil. bunu hepimiz biliyoruz.

ikimilyon çalınan oyu hesaptan düşünce, zaten halkın başkanlığa hayır dediği sonucu çıkıyor....

kimseyi kandıramazsınız. kendinizde dahil. kalplerde ve belleklerde hayır kazandı, geçmiş olsun.
  • yüzde 49 mutsuzken nasıl mutlu olabiliyorlar aklım almıyor?

şu ülkeyi yönetsem, toplumun bir kesimi dese ki kardeşim lacivert ceket giymenden rahatsız oluyoruz, yeminle çıkarırım. bir duyarlılık var demek ki toplumda derim. vatandaşının mutluluğundan daha önemli ne olabilir arkadaşım?
  • skandal gorunce yine sikisti sandigim adamin aciklamasi. kimse de cevap olarak dememis, bunlar bugun at kosturuyorsa ulkende senin ve senin gibi dinazor siyasetcilerin sayesinde diye.
  • mühürsüz oylar sayılsın diyen temiz kalpli arkadaşlar olduğunu görüyorum. hala mühürsüz oy olduğunu mu sanıyorsunuz?. mühürsüzlerin hepsi çoktan mühürlendi!. o nedenle, tekrar sayımın yapılması bir şeyi değiştirmez. mühürsüz oyların sayılmasını değil, referandumun yenilenmesini istemek daha doğru.
  • kk'nın konu ile ilgili yorumu.
  • yönetim biçimleri gibi ülkenin yapısını tamamen değiştirecek halk oylamalarının salt çoğunluk eassına göre yapılması bence tamamen saçmalıktır, demokrasinin tıkandığı noktadır. ükedeki her 2 insandan birisi bu sistemi istemiyor, ülkenin bir yarısı başkanlık sistemini isterken diğer yarısının başkanlık sistemini istemediği meşruiyete dökülmüştür.
  • onu bunu bilmem de, bu gün oturduğum semtin (sikimsonik bir belediyenin) başkan yardımcısı 2017 model bir audi ile hemen evimizin yanındaki camiye cuma namazı için geldi. geldi dediysem, haşmetiyle süzüldü... zira kendisi+ korumaları+ belediye araçları+ zabıta(ne alakaysa iki adet zabıta aracı da mevcut idi) +polis... ey mübarek sen şimdi cumaya camiye gidip, alla'ım verdiklerin için şükürler olsun demeyeceksin de ne diyeceksin. 70-80 lik tosunları da xray - dedektör- manuel şanzıman- alleh ne verdiyse arayıp da aldılar içeriye. şimdi sikimsonik belediyenin başkan yardımcısı cumaya böyle gidiyorsa, koooossskoocaa devleti aliyye'nin başkanı uzay mekiğiyle inse hor görülmez mi? diyeceğim o dur ki, halka hizmet denetimden geçer, denetim tarafsızlıktan, tarafsızlık hukuki dayanaktan hukuki dayanak adaletten adalet kanundan... diyeee diyee gider. biri çıkar da kanun benim dediği an bu döngü kendini tavuk kümesi hiyerarşisine bırakır. kümeslerde lider sahiptir. tavuğu horoz siker, yumurtayı sahip yer. tavuk: biz, horoz: belediye başkanları, yardımcıları, muhtarları ise sahip kim siz hayal edin.
hesabın var mı? giriş yap