şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: vay bee. demek dolandırılınca başlık açıp rahatsız etmemek lazımmış sözlüğü.

ön edit 2: ne zormuş lan doğru söyleyip de insanları inandıramamak.

ön edit 3: sevgili yazarlar inandırıcı bulmama nedeninizi anlıyorum: çünkü ahşap tasarım firması hiç zeki bir hamleyle değil bodoslama dolandırma işine giriyor ve siz de haklı olarak siparişi veren bizlerde suç arıyorsunuz. milyon kez yazsanız tekrar yazacağım:

eşim sadece masa siparişi vermiş. maddi gerekçeleri göstererek kesinlikle başka bir işe başlamamaları konusunda net olarak uyarmış. hala yazılara bakıyorum: neden çok ürün sipariş ettin minvalinde yazıyorsunuz. canınız sağ olsun ne diyeyim?

ilk defa rezalet başlığı açtım. şimdiye kadar hep hak yolunu bulsun diye destek verdim. okurken sıkılmayın diye madde madde anlatacağım:

1)eşim yeni evimizdeki mutfak için ahşap masa siparişi vermek ister. konudan anlayan bir kaç kişiyle görüşür ve erberk ahşap tasarım adlı firmanın yolunu tutar.

2)hangi ölçülerde nasıl bir masa istediğini anlatır ve fiyatta anlaşır.

3)erberk ahşap tasarım sahibi u. hanım "başka ihtiyacınız var mı?" diye sorar.

4)eşim "aslında ihtiyacımız çok ancak ekonomik olarak şu an yaptırmam imkansız. ama ilerleyen zamanlarda yine size sipariş edeceğim çok iş var" der.

5)eşim masa bedeli olan 2000 tl'yi atm'den çekerek u. hanımın oğluna elden verir.

6)u. hanım eşimin çok ihtiyaç var aslında demesinden kendine vazife çıkarır ve elinde satamadığı ne kadar ahşap varsa bir sürü tasarım ahşap eşya yapar.

7)eşim masa siparişi bitti mi acaba diye erberk ahşap tasarım'a gider.

8)u. hanım kabarık bir fatura çıkarır. eşim sebebini sorar. u. hanım, eşimin sadece masa değil bir çok eşya sipariş ettiğini iddia eder ve bu yeni ürünleri de alması gerektiğini söyler.

9)eşim asla böyle bir sipariş vermediğini, ihtiyacı olan eşyaların mevcut olduğunu ancak bütçesinin kısıtlı olduğunu zaten daha önce söylediğini hatırlatır.

10)u. hanım asla kabul etmez bu durumu. 2000 tl peşin ücretini aldığı masayı teslim etmeyeceğini, eşimin kredi kartı ile gelmesini ve çekimi şifre ile kendi yapacağını, aksi taktirde masayı ve 2000 tl'yi kesinlikle vermeyeceğini net olarak söyler ve konuyu kapatır.

şu an erberk ahşap tasarım eşimin sipariş verdiği masayı teslim etmemekte ve ücreti de iade etmemektedir.

bizim talebimiz sadece sipariş verdiğimiz ve ücretini peşin verdiğimiz masamızı zarar vermeden bize getirmesidir.

edit 1:
    arkadaşlar neden parayı peşin verdiniz diye soruyorsunuz. haklı olabilirsiniz ama verdik parayı. o an için peşin istemişler eşimden. malzeme alacağız, şunu alacağız boya yok o renkte vs vs.

zaten buraya yazmamızın nedeni de erberk ahşap tasarım'ın hiç ama hiç haklı olmaması.

hiç ama hiç sipariş edilmeyen ürünleri "sipariş ettiniz" demeleri. olay davalık olursa 2 -3 hoca var zaten olaya kesin tanık olan.

olayı bilen kişilerden biri zaten ahşap tasarım hocası. tanıklık etmemiş olsa o bile inanmaz belki. ahşap tasarım hocası da arıyor firmayı uyarıyor ama nafile.

edit2:
    arkadaşlar kesinlikle çok sipariş verilip cayma durumu yok.

eşim de ben de böyle bir sipariş vermiş olsak isterlerse ucube teslim etsinler gıkımızı çıkarmayız. bizi oraya yönlendiren insanlar var arada. asla asla böyle bir şey söz konusu bile değil.

bize erberk ahşap tasarım'a gidin sipariş verin diyenler utanıyorlar durumdan ama ilgili firma utanmıyor.

edit3:
    yazar, 10 yaşındaki oğluna neden para verdiniz diye sormuş.

cevap: büyük oğluna (üniversite çağında) vermiş parayı.
  • okudum ama kafama takılan noktalar var:

1) 2000 tl ulviye hanım'ın oğluna neden masa teslim alınmadan veriliyor?

2) 2000 tl'nin ödendiğine dair bir belge var mı?

3) oğlan kendi kafasına göre mi ahşap eşya yapıyor? eşin neye ihtiyacı olduğunu nereden biliyor?

4) masanın siparişiyle teslimi arasında geçen süre ne kadar? bu bölüm niye atlandı?

ben tarafsız bir gözle bakınca ulviye hanım'dan da açıklama bekliyorum.

bu hâliyle rezalet puanım sıfır...
  • eş biraz saf anlaşılan. yoksa kimse böyle açık açık kazık atmaz. ya da olay sahte.
  • geçmiş olsun. madem vermiyor, gidin biraz dişinizi gösterin. şiddet uygulayacağınızın sinyalini verin. olmadı tekme tokat dalın. yoksa üzerine su içersiniz o paranın..

dipnot: şiddet asla bir çözüm değildir.
  • kötü niyetli bir esnaf ve iyi niyetli bir müşterinin hikayesi.

bir esnafa 2.000 tl nakit verip karşılığında makbuz almıyorsanız bu işiniz şansa kaldı demektir. ya hiç para almadım derse ne yapacaksınız?
    madem ki pos var neden 2.000 tl'yi pos üzerinden kartla ödemediniz?

bir de neden paranın hepsini peşin veriyorsunuz? bir miktar kapora bırakın iş bitince tamamını ödersiniz.
  • mesaj varsa savcılığa başvurulabilir ancak ödendiğine dair makbuz almamak büyük eksiklik. para verdiğiniz her yerden belgesini almanız bu durumlar için gerekli. yine de mesaj ile bir şeyler de yapılabileceği kanaatindeyim.
  • yıl oldu 2017 sözleşmesiz,faturasız,antlaşmasız nasıl alışveriş yapıp daha hizmet almadan çat diye 2000lirayı elden veriyorsunuz arkadaş.
  • facebook adresinde fotoğrafı bulunan ulviye hanımsa ve oğlu 10 yaşındaki küçük çocuğa 2000 tl verildiyse yoruma gerek olmayan başlıktır.

edit: üniversite çağındaki büyük oğluna teslim edilmiş para. yine de elden makbuzsuz anlaşmasız iş yapılmış ve kurnaz esnafın işine gelip dolandırmaya kalkışmış. nerden tutsanız elinizde kalan, iyi niyetin saflık derecesinde olduğu bir rezalet. yargıya intikal edilmeli hakimin insafına kalmış ne yazık ki.
  • şu ana kadar 16 giri olan ve 8'i annenin terlik isabet ettiremedigi evlat isimli rezalet sahibine ait olan başlıktır.

zorlama arkadaşım, sallamadı işte kimse rezaletini. ayrıca zaten foruma döndü ortam, suyunu çıkarıp zırt-pırt giri yazarak cevap verme millete, edit falan yap.
  • derhal ilçe seçim kurulu akabinde il seçim kurulu, buradan da sonuç alınamazsa yüksek seçim kurulu, bu da olmazsa anayasa mahkemesi, nihayetinde avrupa insan hakları mahkemesine gidilmelidir.

rezalet bitirilsin, mağduriyet giderilsin.evet.hayır.