şükela:  tümü | bugün
 • eş biraz saf anlaşılan. yoksa kimse böyle açık açık kazık atmaz. ya da olay sahte.
 • geçmiş olsun. madem vermiyor, gidin biraz dişinizi gösterin. şiddet uygulayacağınızın sinyalini verin. olmadı tekme tokat dalın. yoksa üzerine su içersiniz o paranın..

  dipnot: şiddet asla bir çözüm değildir.
 • kötü niyetli bir esnaf ve iyi niyetli bir müşterinin hikayesi.

  bir esnafa 2.000 tl nakit verip karşılığında makbuz almıyorsanız bu işiniz şansa kaldı demektir. ya hiç para almadım derse ne yapacaksınız?
  madem ki pos var neden 2.000 tl'yi pos üzerinden kartla ödemediniz?

  bir de neden paranın hepsini peşin veriyorsunuz? bir miktar kapora bırakın iş bitince tamamını ödersiniz.
 • mesaj varsa savcılığa başvurulabilir ancak ödendiğine dair makbuz almamak büyük eksiklik. para verdiğiniz her yerden belgesini almanız bu durumlar için gerekli. yine de mesaj ile bir şeyler de yapılabileceği kanaatindeyim.
 • yıl oldu 2017 sözleşmesiz,faturasız,antlaşmasız nasıl alışveriş yapıp daha hizmet almadan çat diye 2000lirayı elden veriyorsunuz arkadaş.
 • facebook adresinde fotoğrafı bulunan ulviye hanımsa ve oğlu 10 yaşındaki küçük çocuğa 2000 tl verildiyse yoruma gerek olmayan başlıktır.

  edit: üniversite çağındaki büyük oğluna teslim edilmiş para. yine de elden makbuzsuz anlaşmasız iş yapılmış ve kurnaz esnafın işine gelip dolandırmaya kalkışmış. nerden tutsanız elinizde kalan, iyi niyetin saflık derecesinde olduğu bir rezalet. yargıya intikal edilmeli hakimin insafına kalmış ne yazık ki.
 • şu ana kadar 16 giri olan ve 8'i annenin terlik isabet ettiremedigi evlat isimli rezalet sahibine ait olan başlıktır.

  zorlama arkadaşım, sallamadı işte kimse rezaletini. ayrıca zaten foruma döndü ortam, suyunu çıkarıp zırt-pırt giri yazarak cevap verme millete, edit falan yap.
 • derhal ilçe seçim kurulu akabinde il seçim kurulu, buradan da sonuç alınamazsa yüksek seçim kurulu, bu da olmazsa anayasa mahkemesi, nihayetinde avrupa insan hakları mahkemesine gidilmelidir.

  rezalet bitirilsin, mağduriyet giderilsin.evet.hayır.
 • (edit: müşteri kesinlikle ima yoluyla dahi olsa fazla eşya alacağını söylememiş. bilemiyorum bu sorun nasıl hallolacak?)

  (edit2: insanların zekasıyla alay etmek yorum yapmak kadar saçma bir şey olamaz. bu tavır çok yaygınlaştı. insan olmanın gereğidir hata yapmak. medeni toplumlar bu tür durumları barışçıl şekilde çözer. herkes her zaman her yerde aldanabilir veya hata yapabilir bunun zeka ile ilgisi yok)

  gerçek senaryo tahminim şu olabilir:

  1) müşteri firma ile ilk görüşmelerini tek bir masa için değil, pek çok eşya için sanki hepsini aynı anda alacakmış gibi yapar.
  bu çok yaygın bir müşteri psikolojisi, firmanın gözüne girmek için aslında niyeti olmadığı halde çok şey alacakmış gbi yapmak.

  2) firma sahibi tek masanın fiyatını belirlerken, müşterinin çok parça eşya alacağını gözönünde bulundurur ve düşük fiyat verir.

  kaliteli bir ahşap masa için 2000 tl komik bir fiyat. şıuradan biliyorum: ben de ahşap masa heveslisiyim araştırayım dedim beşbin liradan aşağıya masa yok. bunun ikinci eline baksam demek ki 1000 liradan aşağı bulamam diye hepten vazgeçtim.

  3) parası peşin alınır ve işe başlanır: hassas nokta şuradadır: müşteri kendisini çok fazla eşya alacakmış gibi lanse ederek masayı neredeyse bedava fiyata getirmiştir.

  4) firma, bir yandan masayı yaparken diğer yandan müşterinin diğer siparişlerini bekler. tahminim o ki o süreçte yine görüşmeler oldu.

  5) firma, müşterinin tavırlarından hareketlerinden masadan başka bir şey satın almayacağını anlar. o sırada masa imalatı devam etmektedir.

  6) firma sahibi, masanın fiyatını sonradan yükseltemeyeceği için, müşterinin aldatıcı tavırları nedeniyle uğradığı zararı müşterinin anlattığı gibi, farklı yöntemlerle kapatmaya çalışır.

  uzlaşma önerisi: müşteri masanın gerçek değerini öderse sorun çözülür.
  benim görüşüm müşteri aradaki diğer kişiyi, ahşap tasarım hocasını arabulucu yapmalı, 1000 ila 1500 tl daha ödeyerek konuyu barışçıl şekilde çözmelidir. el yapımı ahşap masanın da hakkı bu fiyattır zaten. kazıklama hak geçmesi olmaz.

  eğer müşteri bütün bu gerginlik nedeniyle masayı almaktan tamamen vazgeçti ise yine bahsi geçen ahşap hocasın çevresini tanıdıklarını kullanarak masayı rahatlıklar değerine satabilir.
 • annenin terlik isabet ettiremediği evlat, üniversite çağına gelmiş büyük evlata karşı..