• kazandık lan kazandık!!! olympiakos'u 71-73 yendik, hem de pire'de!

hahah sonunda lan! sonunda!
  • efes'in baya sağlam bir defans yaptığı ikinci yarının ardından kazandığı maçtır.

maçın ardından spiker, final four'da neden 2 türk takımı olmasın dedi. harika olur elbet. ama şahsi görüşüm, türkiye'de yetişmiş oyuncusu pek omayan, olanları süre bulmayan iki takımın final four'u eksik bir keyif oluyor . efes'te cedi 14 doğuş 11 dakika falan oynadı bugün, dün fener'de herhangi bir yerli oyuncu süre almadı.

futbolda-baskette altyapıyı hiç siklemiyor oluşumuz ilerde sizlerin de keyfini kaçıracak zannımca.
  • heurtel'e rağmen yendik ya en güzeli de o.

bir sürpriz de daçka yapsa da sokaklarda çıplak koşsak
  • murat kosova tüm basketbol maçlarını anlatmalı!

ancak son hücumda oly gayet net bir üçlük buldu. kosova o heyecanla panik şutu dedi buna ama sanırım panik olan oydu, bizdik.
  • efes'in ilk maçtan son derece farklı olarak, olympiakos'un konfor alanında oynayarak kazandığı bir maç oldu. 70'li sayılar aslında oly'nin istediği yerler. tempo da düşüktü, seyirci de vardı. ve buna rağmen değil, bundan dolayı kazandık. yani adeta şu oldu: ilk maçta her iki taraf da "ben bunu oynuyorum, ya kabul et ya yenil" dedi; bugünse efes "kabul ediyorum, hadi gel beni yen" dedi. ama düşük tempoda bile savunarak, savaşarak kazanılabildiğini hatırladı. çünkü oyunu kabul ettirme konusunda onlar spanoulis gibi bir adama sahip. efes'in kabul ettirme noktasında sıkıntı çektiğinde bir b planı olduğunu da öğrenmiş olduk böylelikle. hücumda da dunston'ı olaya dahil etmeyi hatırladık ilk maçtan farklı olarak. oly'de ise 2 oyuncudan başka fark yaratabilen olmadığı için onlar da gazla bi yere kadar çalıştı. kendi stratejilerini kabul ettirmek tek planlarıydı. kabul ettirmeye mahal vermeden, kendi kabul eden bir efes karşısında ne yapacaklarına dair planları ise çok basit bir formüle dayandığından buna iyi kötü önlem alabildik. bundan sonra yapılması gereken 2 şey var:
    1) bugünkü oyunu da oynayabildiğimizi unutmadan devam etmek.
    2) abdi ipekçi'nin kapalı gişe olması ve tempo arttığında takımı ateşlemek. çünkü burda yukarıda yazdığımdan farklı olarak kendi tahakkümümüzü gösterebiliriz. ve böyle olursa 2 maçı da vurup geçeriz. bravo efes, aferim perasovic!
  • çocukluğumdan beri iflahimizi siktin spanoulis. sen olmasan yemin ediyorum türk basketbolunun en az bir kupası vardı. klüp olarak da milli takim olarak da yolumuza taş oldun. öl git amk.
    heurtel senin de ananı sikim.
  • efes aldı. 1-1 oldu.
  • pire'de operasyon tamam. şimdi bütün sinerjimizi madrid'e yönlendirme vakti.
  • bütün sezon insanı sinir hastası yapan anadolu efes'in harika bir maç sonu çıkardığı maç. fenerbahçe pana'yı orada süpürdü ama gerçekten seride avantajı olan ekibe karşı avantajı değiştirebilmek çok zor bir iş. anadolu efes de şu an bunu başardı. yapması gereken tek şey artık evindeki maçları kazanabilmek ve bunu yapabilecek güce de sahip.

darısı artık daçka'ya. daçka için bu sezon çok daha farklı bir anlam ihtiva ediyor çünkü a lisansı yok ve seneye burada olmayacağı garantilendi. oyuncular da, takım da kendini kanıtlamak zorunda hissediyor.
  • sadece ikinci yarısını izlediğim ve başa baş giden iki periodun sonunda efes'in hak ederek kazandığı bir maç oldu. efes kadrosu zaten çok iyi ve f4 yapmamaları için hiç bir neden yok.
    tebrikler.
    bir de daçka galibiyeti gelirse bu gece harika olur.
hesabın var mı? giriş yap