şükela:  tümü | bugün
 • televizyona çıkıp “vaka artış hızımız düşüyor“ diye ivmenin ne olduğundan bihaber cahil çomarlara “vaka artışımız durdu” imajı pompalayan tüm doktorların allah cezasını versin.
 • bugün aldığım bir bilgiye göre çok yakın bir arkadaşımda çıkmış bu meret. eşi doğum yapmıştı 20 gün önce. eşi bebeği ve kendisi pozitif ve hastanede.

  not: bu aile kırsalın kırsalında yaşıyor. büyük ihtimalle hastaneden kaptı.

  hastaneler pandemi ve pandemi kabul etmeyen hastaneler diye ayrılmalıdır. iş çığırından çıkarsa hepsini pandemi yaparsın. ama kime laf anlatıyoruz.
 • günlük ölü sayısı önceden bilinebilen dünya üzerindeki tek ülkeyiz. yarın da 124 ya da 127 falan olur.
 • (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)

  11 gün önce palas pandıras ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle marketlere akın edenler sayıyı artırdı. böyle vahim hatalardan sorumlu olanlar görevlerinde sorunsuz ve sorumsuz kaldığı sürece, farklı konularda benzer sonuçlarla karşılaşacağız.
 • kuzenim geçen hafta hastaneye yatırıldı covid-19 tedavisi gördü bugün taburcu oldu. 40 yaşında kadın, 2 çocuğu var. lakin ne çocuklarına ne eşine ne de çalıştığı fabrikadaki insanlara test yapıldı. hatta çalıştığı fabrikadan kendisine sıkı sıkı tembihler edilmiş, aba altından sopalar gösterilmiş çalıştığın yeri kesinlikle söyleme hastanede diye. kuzen yataktan kalkamayacak duruma gelince hastaneye gidiyor, test yapılıp tedavisine başlanıyor. kocası da esnaf ve her gün dükkan açmaya devam ediyor. sayılar neden artıyor diye soranlar var. bilmem neden artıyor acaba?
 • editto: sikerler virüsünü. kurtuldum ulan!

  edit: geçmiş olsun mesajları için çok teşekkür ederim. ilaç konusunda ise benim bildiğim yanlışmış. olan bir ilaç veriliyormuş, bilgilendirme için yazar arkadaşlar tekrar teşekkürler.

  bugün eklenen vaka sayılarından biri de maalesef benim.

  evde kalın ancak işe gidin çalışın mantığı ile bu kadar oldu. sonuç olarak maske, siperlik, eldiven, dezenfektan ile duş almamıza rağmen dün yaptırdığım testin sonucu pozitif çıktı. bugün ilçe sağlıktan arayıp haber verdiler.

  merak edecek arkadaşlar için;

  hiç bir belirti yaşamadım cuma gününe kadar. sadece bir karın ağrısı vardı onda da yediğim içtiğim dokunmuştur dedim. cuma günü bir anda tat ve koku duyularım tamamen yok oldu.

  iş yeri hekimine durumu anlattım, direkt hastaneye sevk verdiler. sürüntü örneği aldılar, bt (akciğer tomografisi) çektiler. neyse ki ciğerlerde bir sıkıntı çıkmadı. ancak sonuç pozitif. sağlık bakanlığından yönlendirme yapıp ilaç vs getireceklermiş bugün 50 kere arayıp durumu izah ettiler. ancak adresimi yanlış yazıldığından dolayı gelemediler. onun harici tamamen normalim sözlük ahalisi ne ateş, ne halsizlik, ne de başka bir semptom var. ama tat koku hala yok.

  şimdi ben şunu soruyorum. benim annem, kardeşim bu süreçte evden dışarı adımını atmadı. çalışmak zorunda olduğumdan ben virüsü direkt eve taşıdım ki dibine kadar da korundum bu süreç içinde. ne gerekiyorsa yaptım, sosyal mesafesi, maskesi, eldiveni, dezenfektanı, kıyafetlerin her gün yıkanması vs. ben ne anladım "evde kalın, çıkmayın" mottosundan?

  iyiden iyiye sinirim bozuldu, psikolojik olarak çöküşe girdim. şu an vücudumda ne idüğü belirsiz bir virüs kol geziyor ve ben internette hala şımarık tipli zenginlerin "evde kal" temalı trilyonluk yalılardan attığı mesajları görüyorum hepten çıldıracak gibi oluyorum.
 • sokaklar tıklım tıklım.sokağa çıkma yasağı 00.00'da bittiği gibi caddede araçlar dolaşmaya başlıyor.marketlerde kesinlikle sosyal mesafe kuralına uymuyor insanlar.toplu taşıma vızır vızır çalışıyor.hayat normal seyrinde devam ederken virüs de hızlıca yayılıyor.siz bakmayın iyimser tablo çizildiğine.çok daha kötü durum var bence
 • iran da böyle 100-150 arasına bağlamıştı vefat sayısını. demek bu virüs ortadoğu'da günde 100-150 arası insan öldürüyor.
 • virüs mutasyon geçirecek diye beklerken, biz mutasyon geçireceğiz bu gidişle.
 • bugün ekstübe olanlardan bir tanesi arkadaşımın 42 yaşındaki halası.
  sanıyorum ki 10 gündür nefes alamıyordu.
  çok şükür ki bugün uyanmış.
  belki birilerine umut verir diye yazmak istedim.
  allah herkese şifa versin..